Інтерфакс-Україна
20:08 15.06.2024

Країни ЄС не будуть безпосередньо надавати $50 млрд кредит Україні за рахунок російських активів - прем'єрка Італії

3 хв читати
Країни ЄС не будуть безпосередньо надавати $50 млрд кредит Україні за рахунок російських активів - прем'єрка Італії

Європейські країни не братимуть безпосередньої участі в позиці $50 млрд для України, яку виділять за рахунок доходів на заморожені російські активи, з огляду на той факт, що всі ці активи заморожені в Європі, заявила прем'єрка Італії Джорджа Мелоні.

"Уже оголошено про позику в $50 млрд, яку буде надано Сполученими Штатами, потім Канада, Велика Британія і, можливо, Японія, в межах її наявних конституційних обмежень, оголосили, що вони також хочуть узяти участь", - сказала вона на пресконференції за підсумками Саміту G7 у суботу.

"Наразі європейські країни не беруть участі в цій позиці, враховуючи також той факт, що всі ці активи заморожені в Європі. Тому Європа вже робить свій внесок, визначаючи механізм гарантій для погашення цього кредиту, - додала прем'єрка Італії, яка головує в G7.

Мелоні додала, що це питання має бути розглянуте Європейською Радою і технічно має бути врегульоване європейськими міністрами фінансів.

Відповідаючи на запитання про ризик розморожування російських активів для механізму такого кредиту, прем'єрка Італії наголосила, що оскільки їх заморожено через санкції, а санкції пов'язані з агресією проти України, то, на її думку, активи буде розморожено тільки в разі мирного процесу.

"Але я вважаю, що в разі мирного процесу нам також доведеться домовлятися про те, хто платитиме за збитки, завдані Україні", - зазначила Мелоні.

Вона також зазначила, що рішення цього Саміту G7 підтверджують, що країни G7, як і раніше, дотримуються комплексного і єдиного підходу, щоб допомогти Україні, яка зазнала нападу, дивитися в майбутнє.

За її словами, рішення про додаткову підтримку в розмірі $50 млн за рахунок додаткового прибутку, отриманого від заморожених російських активів, важливий приклад. Водночас, додала вона, рішення необхідно буде доопрацювати з погляду необхідних технічних деталей, беручи до уваги базову структуру, яка вже ухвалена на рівні Європейського Союзу.

"Ми повинні продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки необхідно", - підсумувала прем'єрка Італії.

Як повідомлялося, у підсумковому комюніке Саміту країн "Великої сімки" (G7) 14 червня було заявлено, що країни G7 виділять Україні $50 млрд додаткового фінансування до кінця 2024 року на оборону, бюджет і відновлення за рахунок доходів від заморожених російських активів без шкоди для інших внесків.

"З метою підтримки поточних і майбутніх потреб України в умовах тривалої оборони від Росії G7 запустить кредити для прискорення надзвичайних доходів (ERA) для України, щоб надати Україні додаткове фінансування на суму близько $50 млрд до кінця року", - йдеться в документі.

Зазначалося, що це фінансування обслуговуватиметься і погашатиметься майбутніми потоками надзвичайних доходів, які виникають унаслідок іммобілізації російських суверенних активів, що перебувають у ЄС та інших відповідних юрисдикціях.

"Для цього ми працюватимемо над отриманням дозволу в цих юрисдикціях на використання майбутніх потоків цих надзвичайних доходів для обслуговування та погашення кредитів. Ми підтверджуємо, що згідно з усіма застосовними законами і нашими відповідними правовими системами суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими, допоки Росія не припинить своєї агресії і не заплатить за шкоду, якої вона завдала Україні. Ми зберігатимемо солідарність у нашому прагненні надати цю підтримку Україні", - наголошувалося в комюніке.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Унаслідок атаки ударних БпЛА є пошкодження в одному з медзакладів Одеси та цивільної інфраструктури – мер

МЗС: жодних зустрічей в форматі Україна-Росія 15-16 квітня в Анкарі не буде

Уже п'ятеро постраждалих в Одесі – Кіпер

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено майже 200 окупантів – Генштаб ЗСУ

Чотири людини постраждали внаслідок дронової атаки Одеси – ОВА

Ізраїль висловив співчуття Україні та родинам, які втратили рідних під час балістичної атаки Сум

Українська ПВО протягом тижня ліквідувала 551 ворожу повітряну ціль

Частина мешканців Дарницького району залишилась без світла через аварію на обладнанні - ДТЕК

Прем'єр Нідерландів закликав надавати Україні засоби ПВО для захисту від російських атак

Рубіо про атаку РФ на Суми: Це трагічне нагадування, чому Трамп витрачає стільки часу і зусиль на досягнення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА