Інтерфакс-Україна
15:14 26.06.2024

Кожен звільнений 31 травня з російського полону повідомив про катування з боку РФ - місія ООН

2 хв читати
Кожен звільнений 31 травня з російського полону повідомив про катування з боку РФ - місія ООН

З лютого 2022 року Місія ООН з моніторингу прав людини в Україні (ММПЛУ) опитала звільнених із російського полону під час обміну 31 травня: як і в попередніх висновках, кожен опитаний повідомив про тортури з боку РФ.

"З лютого 2022 року ММПЛУ опитала понад 600 звільнених з ув'язнення українських цивільних осіб та військовополонених включно з військовополоненими, які були звільнені з російського полону під час обміну 31 травня. Як і в попередніх висновках, кожен опитаний під час цього нещодавнього обміну розповів про катування, від жорстокого побиття та тривалого перебування у стресових положеннях тіла до ударів електричним струмом по статевих органах і цькування собаками", - йдеться у пресрелізі ММПЛУ.

Крім цього, тортури застосовувалися до цілих груп полонених.

"Наприклад, під час так званої прийомки до установи, розташованої на території Російської Федерації, військовополонені повинні були проходити між рядами охоронців, які били їх поліцейськими кийками або електрошокерами. Виснажливі фізичні вправи та приниження, наприклад примушування військовополонених вивчати та співати російські патріотичні пісні, також були частиною щоденного розкладу", - зазначають у ММПЛУ.

Багато опитаних також повідомили, що відчували постійний голод у полоні та були позбавлені належної медичної допомоги протягом тривалого періоду. В поєднанні з поганими гігієнічними умовами це часто призводило до значної втрати маси тіла полонених і до шкірних захворювань; деякі військовополонені втратили кілька зубів.

Зазначається, що ці свідчення узгоджувалися з власними спостереженнями ММПЛУ, зокрема, фізичний стан опитаних відповідав їхнім свідченням.

"У міжнародному гуманітарному праві закладені фундаментальні цінності, які навіть серед жахів війни покликані зберігати нашу людяність. Захист і гуманне ставлення до полонених, які перебувають у руках сторін, що воюють, є основою цих цінностей", - сказала голова ММПЛУ Даніель Белль.

Окрім цього, з лютого 2022 року ММПЛУ також опитала 388 російських військовополонених під час регулярних візитів до місць інтернування в Україні. Близько половини з них розповіли про катування або жорстоке поводження в транзитних місцях після їх евакуації з поля бою, однак із прибуттям до офіційних місць інтернування катування припинялися.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА