12:01 09.04.2021

Україна обговорює формування фонду "зеленої" трансформації з міжнародними партнерами - віце-прем'єр

1 хв читати
Україна обговорює формування фонду "зеленої" трансформації з міжнародними партнерами - віце-прем'єр

Україна веде переговори з міжнародними партнерами та фінансовими організаціями про формування міжнародного фонду "зеленої" трансформації країни, повідомила віце-прем'єр Ольга Стефанішина в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Міжнародний фонд "зеленої" трансформації для України прискорюватиме екологічні процеси в нашій країні через стимулювання бізнесу та надання йому доступу до відповідних фінансових ресурсів", - зазначила вона.

Стефанішина уточнила, що це питання обговорювалося на Німецько-Українському економічному форумі, який відбувся нещодавно.

Віце-прем'єр зазначила, що на переговорах із Євросоюзом Україна відстоює позицію, що дотримання нею високого рівня амбіцій і динаміки впровадження інноваційних рішень у рамках "зеленого курсу" залежить від фінансової підтримки ЄС. "Непропорційність доступу до фінансових ресурсів викривлює конкуренцію на європейському ринку, і це є предметом нашого діалогу з Євросоюзом", - заявила Стефанішина.

Водночас вона зазначила, що деякі "зелені" проекти потребуватимуть фінансування з держбюджету. Зокрема, якщо йдеться про справедливу трансформацію вугільних регіонів або екомодернізацію українських державних компаній.

Віце-прем'єр нагадала, що держава вже зараз фінансує низку важливих екологічних ініціатив, зокрема роботу Фонду енергоефективності та програму "Теплі кредити", а також надає підтримку у вигляді стимулювання "зелених" закупівель, пріоритизації національних виробництв, надання пільг на електрокари, "зелений" тариф та "зелену" металургію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА