16:44 17.06.2021

Україні в найближчі 30-40 років загрожує опустелювання великих територій - міністр екології

2 хв читати
Україні в найближчі 30-40 років загрожує опустелювання великих територій - міністр екології

Україна переходить у зону надвисоких температур і катаклізмів через погодні зміни, і вже в найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій, що загрожує втратою біорізноманітності, браком води, поширенням бідності, голоду і масових міграцій населення, повідомило Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів на сайті в четвер.

За даними відомства, в Україні 13 млн га сільськогосподраських земель зазнають згубного впливу водної ерозії, понад 6 млн га - вітрової, до 20 млн га охоплені пиловими бурями.

Міністерство уточнило, що на розвиток деградаційних процесів значною мірою впливає високий рівень розораності земель (54% від 33 млн га загальної площі орних земель).

Відомство зазначило, що для України боротьба з опустелюванням та деградацією земель є одним із пріоритетних напрямів екологічної політики, для цього затверджено план дій з боротьби з цим явищем до 2025 року та створено координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

"Наша держава приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель. Така робота проводиться у рамках впровадження цілей сталого розвитку та Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах ", - заявив міністр екології Роман Абрамовський, слова якого наведено в повідомленні.

Раніше міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив, що дві треті території України розташовані в зоні ризикованого землеробства, 6 млн га земель сільгосппризначення потребують консервації, цей процес особливо помітний на півдні країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА