Інтерфакс-Україна
12:05 02.02.2024

В Україні створять НАК "Вода України"

1 хв читати
В Україні створять НАК "Вода України"

 В Україні планують створити НАК "Вода України" для забезпечення застосування прозорих ринкових механізмів для бізнесу та доступу до якісної води для споживачів, повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

"2023 рік був надскладним роком для водної сфери. Україна прийняла на себе удар найбільшої техногенної катастрофи з часів Другої світової. Через підрив дамби Каховської ГЕС ми опинилися на порозі гуманітарної кризи. Втрачений об’єм води водосховища дорівнює потребам у воді України на 1,5 роки. Питання сталого водокористування та "доброго" стану вод є питанням національної безпеки. В умовах воєнного бюджету маємо знайти шлях збалансованого використання водних ресурсів та забезпечити доступність води для кожного українця", - навела виступ міністра довкілля Руслана Стрільця на Міжнародному довкіллєвому форумі United for Nature. Agenda for Ukraine пресслужба міністерства.

За його словами, НАК "Вода України" необхідно створити, щоб забезпечити відкритий та ефективний моніторинг вод і контроль використання водних ресурсів в Україні.

Для реформування сектору буде залучено інвестиції в розмірі до 1,4 млрд грн, які буде використано на ремонт і модернізацію водогосподарської інфраструктури України.

Прогнозований економічний ефект від реформи +1,2% додаткового зростання ВВП України щорічно в результаті реалізації проєкту.

Джерело: https://t.me/mindovkillia/1836

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна відтермінує активний відбір газу з ПСГ ще на 7-10 днів завдяки відновленню імпорту з Польщі – ексміністерка енергетики

Запущено в роботу після ремонту останній 9-й енергоблок АЕС на контрольованій Україною території

Мінрозвитку розпочало розробку Концепції розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту

Працівники "Запоріжсталі" закликають не підвищувати тарифи на вонтажні перевезення, бо це вдарить по конкурентоспроможності

Київ спрямував 548 млн грн на безперебійне водопостачання й водовідведення до 2026 року

Аграрії зібрали 37,6 млн т зернових та 14,7 млн т олійних – на 16,7% та 21,2% менше, аніж на цю дату торік

Німеччина вносить EUR60 млн у Фонд підтримки енергетики України - Свириденко

Улютін виступає за запровадження добровільної накопичувальної пенсійної системи, а не обов'язкової

Закон про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту планується ухвалити у 2025 році

Уряд працює над відновленням Дорожнього фонду, але з включенням в нього залізниці та міського транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА