20:45 30.07.2021

Україна має до 2030 р. скоротити викиди СО2 на 65% - постанова Кабміну

2 хв читати
Україна має до 2030 р. скоротити викиди СО2 на 65% - постанова Кабміну

Україна відповідно до Оновленого (другого) національно визначеного внеску в Паризьку хартію з клімату (НОВ2) має до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 65% від рівня 1990 року.

Таку мету поставлено й затверджено постановою Кабінету Міністрів України на позачерговому засіданні у п'ятницю.

"Уряд затвердив Оновлений національно визначений внесок України в Паризьку хартію. Шляхом декарбонізації та розвитку ВДЕ ми маємо намір зменшити викиди парникових газів до 35% від рівня 1990 року. Україна йде пліч-о-пліч із ЄС і США в боротьбі зі зміною клімату", - написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Twitter.

Початковий внесок України у Паризьку хартію, затверджений Кабміном у вересні 2015 року, мав на меті знизити викиди парникових газів на 40% до 2030 року, тобто до 60% від рівня 1990 року.

Показник скорочення викидів на 65% до 2030 року був отриманий виходячи з розрахунку, що в 1990 році викиди України з урахуванням землекористування та лісівництва становили 884 млн тонн. При цьому в 2019 році, згідно з кадастром, викиди CO2 становили 332 млн тонн - 37,6% від рівня 1990 року.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження Кабміну зазначається, що НОВ2 дасть змогу інтегрувати екологічні складові в оновлені стратегії розвитку держави, врахувати національні обставини розвитку економіки України при виконанні міжнародних зобов'язань, підвищити імідж України на міжнародній арені та в кліматичних переговорах.

У записці також зазначається, що НОВ2 посприяє залученню додаткових технологічних і фінансових ресурсів для модернізації та трансформації економіки на шляху реалізації Європейського "зеленого" курсу (European Green Deal) і пом'якшення наслідків зміни клімату.

Документ має бути поданий до секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в рамках підготовки до 26-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP-26), яка відбудеться 1-12 листопада в Глазго.

Раніше в інтерв'ю порталу Green Deal міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Роман Абрамовський сказав, що процес узгодження цілей НОВ2 із бізнесом і міністерствами був "надскладним", зазначивши, зокрема, що з Міністерством економіки відбувалися найскладніші переговори.

Незважаючи на те, що початковий обсяг фінансування для виконання мети НОВ2 становив EUR102 млрд, Абрамовський зазначив, що ця цифра в результаті змінилася через зростання показника викидів у секторах енергетики (до 48 млн тонн викидів СО2 до 2030 року) і промисловості (на 16% до 2030 року від рівня 2019 року).

У прес-службі Мінекології повідомили порталу Green Deal, що остаточну редакцію НОВ2 й оновлені секторальні цілі буде незабаром оприлюднено на сайті Кабміну.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Часу для боротьби зі зміною клімату залишається дедалі менше - генсек ООН

ЄС пропонує Україні виробити орієнтири для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року

Оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини оголосили про партнерство для розвитку водневого напряму

Зеленський візьме участь у конференції країн-учасниць конвенції ООН про зміну клімату 1-2 листопада

Кабмін схвалив концепцію програми справедливої трансформації вугільних регіонів

Китай утримається від нових проектів щодо вугільної енергетики - Сі Цзіньпін

Держекоінспекція розпочала позапланову перевірку залізорудної компанії "Рудомайн" у Кривому Розі через скарги на запиленість

ЄС і Україна мають покращити Угоду про асоціацію відповідно до Green Deal - єврокомісар

США і ЄС домовилися спільно домагатися скорочення викидів метану в атмосферу

У новому законопроекті про системи накопичення енергії немає жодних "зелених" тарифів - глава енергокомітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА