16:37 08.09.2021

Кабмін підтримав створення в Україні Бюро екологічного страхування

3 хв читати
Кабмін підтримав створення в Україні Бюро екологічного страхування

Кабінет Міністрів підтримав подання до Верховної Ради проекту закону "Про екологічне страхування", що передбачає створення Бюро екологічного страхування, яке має бути юридичною особою й утримуватися за рахунок коштів страховиків.

Відповідне рішення уряд ухвалив без обговорення на засіданні в середу.

Згідно із законопроектом, бюро є саморегулівною організацією та може встановлювати для своїх членів правила та умови здійснення екологічного страхування. Вступний гарантійний внесок у перший рік діяльності бюро становить 2 млн грн. Подальші внески встановлюються загальними зборами членів бюро за погодженням із координаційною радою, але не можуть бути менше ніж EUR100 тис.

Згідно із законопроектом, екологічне страхування - це страхування цивільної відповідальності за шкоду, заподіяну державі, життю, здоров'ю та майну фізичних і юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців у результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Договір екологічного страхування - це письмова угода між страхувальником і страховиком-членом бюро, відповідно до якої страховик бере на себе зобов'язання і в разі настання страхового випадку здійснює виплату на користь держави, фізичної особи, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб за шкоду, заподіяну внаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього середовища.

Договір екологічного страхування підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному державному реєстрі договорів екологічного страхування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Адміністратором Єдиного держреєстру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері захисту навколишнього середовища.

Предмет договору екологічного страхування страхується усіма страховиками - членами бюро з пропорційним розподілом страхової суми і страхового платежу між ними відповідно до частки кожного члена бюро в гарантійних резервних фондах (співстрахування).

Мінімальний розмір страхової суми встановлюється в порядку, затвердженому Кабміном.

У законопроекті пропонується встановити норму, що страховий тариф на перші п'ять років з дати набуття чинності цим законом визначається актуарно, з урахуванням вимог закону. У наступні п'ять років він може змінюватися шляхом окремого письмового звернення бюро до відібраного на конкурсі актуарія. Порядок і умови відбору актуарія та зміни страхового тарифу встановлюються статутом бюро. Під час виплати страхового відшкодування за шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю третіх осіб або навколишньому природному середовищу, франшиза не застосовується. За шкоду, заподіяну майну третіх осіб, вона не може бути більшою за 1% від страхової суми за договором страхування.

Виплату відшкодування страховики-члени бюро здійснюють за розмірами, встановленими судовим рішенням, за рахунок коштів гарантійного резервного страхового фонду бюро, але не більше за такі ліміти відповідальності: за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю третіх осіб, - 500 тис. грн на одного загиблого або потерпілого (але не більше ніж 5 млн грн на постраждалих унаслідок такої події осіб).

Органами управління бюро є загальні збори його членів, дирекція та координаційна рада, що складається з шести представників, яких обирають загальні збори бюро. Коордрада здійснює постійний нагляд за діяльністю бюро та визначає основні напрямки роботи його виконавчого органу.

Як наголошується в аналізі регуляторного впливу, ухвалення зазначеного законопроекту дасть змогу створити умови для запровадження механізму обов'язкового страхування цивільної відповідальності за шкоду, заподіяну внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, скорочення бюджетних витрат на ліквідацію аварійних та надзвичайних ситуацій, посилення контролю за потенційно небезпечними видами діяльності, покращення екологічної безпеки.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Оператори ГТС, ПСГ та "Нафтогаз" приєдналися до проекту з виробництва та експорту водню до ЄС

ФРН має відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, виробляти 80% е/е з ВДЕ - коаліційна угода

ЄС планує уловлювати 5 млн тонн СО2 щорічно до 2030 року – ЗМІ

Кабмін не затверджував мету щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року, Міненерго має скоригувати дату – віце-прем'єр

Палата представників США схвалила законопроект про видатки в $2 трлн на клімат і соціальну сферу

Зелена енергетика: побачити можливості в невизначеності

Єврокомісія пропонує заборонити імпорт пов'язаних із вирубуванням лісу товарів

Кулеба вважає, що посилення енергетичної дипломатії допоможе Україні подолати зовнішні виклики у сфері енергетики та клімату

"ДТЕК ВДЕ" повідомила на біржі про невиплату "ГарПоком" коштів від "зелених" євробондів та ініціювала розслідування

Близький до "Слуги народу" екс-депутат Лещенко назвав умови виплат ДТЕК 3,5 млрд боргу за "зелену" е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА