13:32 23.09.2021

Оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини оголосили про партнерство для розвитку водневого напряму

2 хв читати
Оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини оголосили про партнерство для розвитку водневого напряму

Оператори газотранспортних систем (ГТС) України, Німеччини, Чехії та Словаччини - ОГТСУ, OGE, NET4GAS і EUSTREAM - спільно працюватимуть над ініціативою створення Центрально-Європейського водневого коридору.

"Ініціатива спрямована на створення водневої "магістралі" у Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС. Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині", - повідомляється в прес-релізі ОГТСУ.

За словами заступника генерального директора з розвитку і трансформації ОГТСУ Павела Станчака, через поставлені в Європі цілі досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року дослідження в цьому напрямі необхідно розпочати вже сьогодні.

"Водень – це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження у масштабах всієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить синергетичний ефект для розвитку зеленого водню", - зазначив він.

"Наша надійна система транспортування могла б забезпечити гнучкий і дуже економічно вигідний спосіб подальшого транспортування екологічно чистої енергії на ринки ЄС. Ми прагнемо зробити нашу інфраструктуру готовою до використання водню і зробити внесок у досягнення цілей ЄС із декарбонізації", - додав гендиректор EUSTREAM Ростіслав Нуковіч.

Організатори проекту вважають, що Центрально-Європейський водневий коридор може бути створений частково за рахунок перепрофілювання наявної газової інфраструктури в поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи і компресорні станції. Це дасть змогу забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною. Сторони вивчать можливості технічної реалізації транспортування до 120 ГВт-год водню за добу.

Керуючий директор NET4GAS Андреас Рау очікує, що завдяки такому міжнародному партнерству вже в наступному році будуть перші результати з перевірки можливостей здійснення проекту в частині потужностей і вартості транспортування водню.

У свою чергу гендиректор OGE Йорг Бергман зазначив, що без широкого використання водню разом із поновлюваними джерелами енергії країни ЄС не зможуть досягти поставлених кліматичних цілей, а створення такого водневого коридору дасть можливості доставки великих обсягів водню в промислові центри попиту вже до 2030 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

ВДЕ ще не отримували оплати за механізмом ринкової премії - директор профільного напряму KNESS Group

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА