14:08 27.10.2021

Законопроект про розвиток виробництва біометану скеровано на підпис Зеленському

1 хв читати
Законопроект про розвиток виробництва біометану скеровано на підпис Зеленському

Ухвалений у другому читанні 21 жовтня законопроект №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану" підписаний головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком і скерований на підпис президенту Володимиру Зеленському, випливає з даних на сайті парламенту.

Як повідомлялося, ухвалений ВР законопроект №5464 регламентує поняття "біометан" як "біогаз", який за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подання в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання як моторне паливо.

Крім того, документ передбачає створення реєстру біометану для його обліку, встановлює порядок формування гарантій походження біометану.

За даними Біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

За даними міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, розвиток виробництва біометану дає Україні всі шанси стати центром із його виробництва та постачання, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.

Його використання у виробничих ланцюжках дасть змогу українським аграріям отримати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів і вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу для вироблення теплової та електричної енергії, а також для використання як пального для транспорту і як сировину для хімічної індустрії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА