15:41 22.11.2021

Кабмін не затверджував мету щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року, Міненерго має скоригувати дату – віце-прем'єр

2 хв читати
Кабмін не затверджував мету щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року, Міненерго має скоригувати дату – віце-прем'єр

Кабінет Міністрів України не затверджував офіційних документів для відмови від вугільної генерації до 2035 року в межах міжнародної ініціативи Powering Past Coal Alliance (PPCA), повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

"Уряд не схвалював офіційних документів, які декларували б таку амбіцію. Тому Міністерство енергетики має провести переговори з PPCA, щоб скоригувати цю дату (2035 рік – GD) відповідно до розрахунків чинної Енергетичної стратегії, які здійснювала, зокрема, компанія "Укренерго". Це не відображає нашої офіційної позиції, наразі тривають консультації щодо коригування цих даних", - сказала Стефанішина в коментарі порталу Green Deal на прес-конференції в понеділок.

Як повідомлялося, 3 листопада понад 40 країн світу на кліматичному саміті COP26 у Глазго домовилися про поступову відмову від використання вугілля в енергетиці в рамках ініціативи Powering Past Coal Alliance (PPCA). Найбільші економіки світу мають відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші - до 2040 року.

Україна, як зазначається на сайті PPCA, зобов'язалася відмовитись від виробництва електроенергії на основі вугілля до 2035 року.

Водночас енергохолдинг "ДТЕК", що має сумарну встановлену потужність вугільної генерації обсягом 13,527 ГВт, також приєднався до цієї ініціативи. При цьому компанія зобов'язалася відмовитися від вугільної генерації до 2040 року, у такий спосіб дотримуючись намічених планів щодо кліматичної нейтральності.

Раніше позафракційний народний депутат України Людмила Буймістер у коментарі порталу Green Deal зазначила, що для виконання зобов'язання щодо повної відмови від вугільної генерації до 2035 року необхідно вже сьогодні розпочинати дискусію щодо оновлення Енергетичної стратегії України.

"Якщо ми заявляємо такі амбітні цілі (а 2035 рік - це, вважайте, завтрашній день для енергетики), то ми маємо вже сьогодні розпочинати дискусію про оновлення Енергостратегії України, яку я, до речі, намагаюся розпочати останні два роки. Потрібно розуміти, як ми зможемо налагодити такий інвестклімат, щоб сюди прийшла достатня кількість коштів для декарбонізації та відмови від вугільної генерації. Якщо ми зараз розпочнемо цей процес, то, можливо, через рік у нас з'явиться дорожня карта", - сказала нардеп.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА