Інтерфакс-Україна
11:52 01.05.2022

Україна до кінця 2024 р. створить інтегровану систему радіаційного моніторингу, що взаємодіятиме з аналогічною системою ЄС

1 хв читати
Україна до кінця 2024 р. створить інтегровану систему радіаційного моніторингу, що взаємодіятиме з аналогічною системою ЄС

Кабінет Міністрів оприлюднив розпорядження №323-р від 29 квітня 2022 року "Про схвалення Стратегії інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу на період до 2024 року".

"В результаті реалізації стратегії передбачається створити коректно функціонуючу і сумісну з системою радіологічного моніторингу ЄС інтегровану автоматизовану систему радіаційного моніторингу", - йдеться в тексті документа.

Як випливає з нього, створення такої системи дасть змогу виявляти в режимі реального часу радіаційні забруднення і загрози транскордонного перенесення радіоактивних речовин.

"Реалізація стратегії сприятиме впровадженню сучасного інструменту моніторингу радіаційної обстановки на території України, підвищенню оперативності та ефективності ухвалення рішень про впровадження заходів радіаційного захисту у разі виникнення радіаційної загрози, зокрема, у разі транскордонного перенесення радіоактивних речовин

Водночас до кінця 2022 року планується визначити коло суб'єктів, які здійснюватимуть збір, обробку та передачу радіологічної інформації, а також розробити нормативно-правові акти, необхідні для побудови інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу.

Організаційне забезпечення та моніторинг реалізації стратегії, а також координацію суб'єктів моніторингу здійснює Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

UNIT.City розпочав будівництво власної СЕС 1,3 МВт для підвищення автономності

ОККО Group планує запустити на повну біоетанольний завод у ІІІ кв.-2026 – СЕО

Реалізація плану з енергетики та клімату до 2030р потребує $40 млрд – DIXI Group

Проєкт 1,5 ГВт ВЕС на Закарпатті займе до 5 років – СЕО "Вітряні парки України"

У виробника вітротурбін "ФВТ" та на зведенні ВЕС на Закарпатті вже працює майже 20% місцевого населення – СЕО

Біометан з України конкурентоспроможний, але є низка загроз цьому – енергоексперт Занєвич

Глава Міндовкілля: Оновлена СНВР фокусується на відновлені екосистем, ВДЕ та інноваційних технологіях

ВДЕ-генерація в Україні освоїла менше 10% придатних для неї територій – топ-менеджер Ощаду

Потужність офшорних вітряків у світі зросте на 19 ГВт у 2025 році - Rystad

ЄК допоможе Україні в закупівлі природного газу та розвитку відновлюваних газів – пакет підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА