13:00 07.08.2024

Самое интересное только начинается - глава правления СК "ПЗУ Украина"

6 мин читать
Самое интересное только начинается - глава правления СК "ПЗУ Украина"

Эксклюзивное интервью с главой правления ЧАО "Страховая компания "ПЗУ Украина" Мачеем Шишко

Текст: Лидия Гришан

(подается на украинском языке)

 

Відразу хочу сказати, що повідомлення про ваше призначення керівником "ПЗУ Україна" стало топ-новиною на ринку. Під час вашого перебування керівником компанії вас поважали і цінували. Чому ви вирішили повернутись?

Дійсно? Це приємно чути!

Якщо відверто - мені завжди подобався український страховий ринок. Коли сім років тому я йшов з нього – мав чітке відчуття, що обов’язково повернуся. Сталось це не супер швидко, адже події в країні вносили свої корективи. Через що останні роки я був далекий від теми українського страхування, тому зараз даю собі певний час, щоб відчути настрої не лише колег по ринку, але й клієнтів, адже перерва була значна і за цей період багато чого змінилось, в т.ч. в свідомості і потребах українців. 

Та разом з тим, за ці сім років я мав можливість займатись розвитком європейських компаній, працювати з новими операційними системами, які скоро так само будуть в Україні,  отримувати цікавий досвід, посилювати свою експертність.

Завдяки цьому всі вимоги, до яких зараз адаптується страховий бізнес в Україні, мені закономірні і зрозумілі, в таких умовах я працюю багато років.

Тому рішення повернутись було дуже органічне. В Україні мені комфортно, страховий бізнес – максимально зрозумілий,  плюс – розвивати компанію в умовах війни – це певний виклик, і це мені цікаво.

 

Ви приїхали в країну, де йде війна, постійні повітряні тривоги та чималі ризики. Невже не було тривожності з цього приводу?

Війна – це частина реальності не лише України. Може здатись, що Європа продовжує спокійно жити, але це не зовсім так – війна відчутна скрізь: в бізнесі, в логістиці, в економіці. Безумовно, це не порівнюється з тим, що відбувається в Україні, однозначно не ті масштаби, але тема війни на практиці не ігнорується.

Тому, звісно, я був свідомий того, в які умови їду, адже треба бути адекватним до цієї реальності і усвідомлено погоджуватись на пропозицію, або не братись за таку роботу взагалі.

 

Думаю, навіть перебуваючи далеко від України, ви цікавилися змінами на страховому ринку, які пов'язані з приходом нового регулятора, нових законів, умов роботи тощо. Як ви оцінюєте ці зміни?

Оцінюю максимально позитивно, адже бачу правильні тенденції, бачу, що країна чітко вирішила йти в ЄС і успішно рухається в цьому напрямку. Так само бачу, що це лише початок, попереду впровадження багатьох цифрових систем та інших вимог, які існують в європейському бізнесі.

В таких умовах я працював в різних країнах, з впевненістю кажу, що принцип роботи у всіх однаковий, відрізняється незначними уточненнями в залежності від особливостей країни. 

Нормально, що зараз для низки українських страховиків ці зміни некомфортні. Але з часом вони зможуть гідно оцінити всю роботу, яку зараз веде Регулятор. Треба просто належним чином пройти цей період адаптації, перелаштуватись на нову звітність, нові підходи в обслуговуванні клієнті, нові ліміти і т.д

І коли українська страхова компанія зможе універсальною бізнесовою мовою говорити, наприклад, з міжнародними перестраховиками - стане очевидним, для чого все це було. В результаті буде концептуально спільна система, безпечна та зрозуміла для європейського бізнесу. Повірте, більшість бізнес процесів в таких умовах стануть швидкими та ефективними.

 

Минулої каденції ви були активним учасником страхових об'єднань Моторного Бюро, ЛСОУ, конференцій, форумів. Чи плануєте зараз продовжити цю традицію?

ПЗУ завжди займала активну позицію на страховому ринку, очевидно, що певною мірою ця традиція продовжиться.

 Але при цьому ми завжди залишали за собою право керуватись своїми принципами та поглядами. Інколи вони збігались з загальним настроєм ринку, інколи – ні, та завжди відповідали корпоративним стандартам і внутрішній політиці ПЗУ. Так було і так буде надалі.

В будь-якому випадку, ми зацікавлені в органічному та ефективному розвитку страхового ринку і готові ділитись своєю експертністю, бізнес-кейсами та досвідом там, де це буде потрібно.  

 

Чи плануєте проводити зміни у роботі "ПЗУ Україна",  перегляді портфеля, продуктів тощо?

В країні війна, яка перетасувала потреби клієнтів і змістила фокус уваги ризик-менеджменту. Відповідно з’явились нові ризики, пов’язані з відбудовою країни та всіма супутніми процесами, а отже – мають з’явитись нові страхові продукти.

І це дійсно буде по-новому, з новим покриттям, іншим рівнем відповідальності і т.д.

За великим рахунком, це напрямок, який актуальний вже зараз, але в довгостроковій перспективі такі продукти матимуть особливу вагу як для держави, так і для громадян.

Тому так, зараз ми активно займаємось вивченням можливостей розширення нашого портфеля та покриття актуальних ризиків, які пов’язані з сьогоднішніми глобальними змінами в країна на фоні війни.

Це виклик часу, якому «ПЗУ Україна» точно буде відповідати.

 

На відміну від багатьох великих компаній України "ПЗУ Україна" дуже обережно ставитися до страхування військових ризиків. Чи буде переглянуто таку політику?

Зразу кажу – політика в питанні воєнних ризиків переглянута буде. Але треба зважати, що «ПЗУ Україна» – консервативний страховик і завжди таким був. Для нас принципово підходити до будь-яких ризиків відповідально, а це означає забезпечити клієнту належне міжнародне покриття з перестрахуванням. Вести чесний діалог, чітко зазначити, де і що ми покриваємо, а де – ні.

Питання воєнних ризиків саме по собі чутливе для суспільства, і це можна зрозуміти. Тому мені дивно, коли бачу у деяких страховиків в цьому питанні «подвійне дно».

Наша позиція: відповідальне покриття реальних ризиків, безумовно, зі своїми виключеннями, але з умовою, що виплата збитку буде також реальна і адекватна ситуації.

Це складне завдання, але я налаштований оптимістично.

 

На вашу думку, що зараз є найскладнішим у роботі українського страховика?

На мій погляд, якраз зараз нічого складного в роботі страховиків немає.

Складно буде пізніше, коли на ринку почнеться цифрова трансформація і впровадження, наприклад, операційної сиcтеми Insurance Distribution Directive (IDD), Digital Operational Resilience Act (DORA) або цифровізація Environmental, Social, and Corporate Governance ( ESG).

Ось тоді ми поговоримо з вами детально про складнощі і адаптацію бізнесу до цих нових реалій.   

А поки я бачу незначні складнощі,  які тим не менш, завдають незручності бізнесу. Це відсутність стабільної електрики, значні проблеми з логістикою, адже страховий бізнес має бути мобільний на всіх рівнях, а з огляду на комендантську годину, черги на митниці та закрите небо – ця проблема особливо відчутна. Ну і відсутність професійних кадрів. Багато потужних профі зараз захищають Україну, плюс, на жаль, багато хто виїхав, тому на ринку не вистачає якісних кадрів, це факт.

 

Які основні завдання поставив перед вами акціонер під час призначення на посаду?

Професіоналізм. У самому широкому розумінні цього слова. Це основне завдання, яке поставили переді мною і яке я ставлю перед своєю командою.

В цьому не треба шукати подвійних конотацій, це лише про те, що кожен має бути на своєму місці і максимально професійно виконувати свої обов’язки.

Україна впевнено йде в ЄС, а наша компанія належить до бренду, який є синонім професіоналізму в страховому бізнесі для Центральної та Східної Європи.

Відповідно, «ПЗУ Україна» має бути на гідному професійному рівні, а наші клієнти по обидві сторони кордону мають отримувати якісний страховий захист, професійний супровід та справедливе врегулювання страхових випадків.

Тобто, максимально професійний підхід  в кращих традиціях бренду PZU.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Мы планируем расширить портфель коммерческой недвижимости – "Интергал-Буд"

Мы уже под наблюдением видеокамер, поэтому должна быть ответственность за использование информации

Строим планы на зиму, исходя из худшего сценария - CEO "Датагруп-Воля"

Гуманитарный координатор ООН Браун, завершающая миссию в Украине: Потребности людей увеличиваются, войну нормализовать нельзя

Все больше украинцев позволяют себе отдых за рубежом – руководитель Product Marketing в Join UP! Катерина Артюх

Национальная транспортная модель может помочь принять решение по программе восстановления, которая изменит транспортную систему Украины – глава проекта ЕС

Мы восстановились на максимально возможных уровнях – президент "Киевстара" о результатах II кв.-2024

После приобретения lifecell буду требовать возвращения из-за границы только сотрудников топ-уровня - CEO “Датагруп-Воля”

Совладелец группы компаний NOVA Климов: В развитие международной сети мы вкладываем примерно EUR1-2 млн в месяц

Судовладельцы достаточно высоко оценивают ситуацию с безопасностью в Одесских портах - руководитель "Института Черноморских стратегических исследований"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА