15:21 05.10.2012

За невеликий в історичному вимірі проміжок часу ми успішно вибудували повноцінну систему зв'язків із Швейцарією - посол

5 хв читати
За невеликий в історичному вимірі проміжок часу ми успішно вибудували повноцінну систему зв'язків із Швейцарією - посол

Эксклюзивное интервью Посла Украины в Швейцарской Конфедерации Игоря Дира

Ігор Дір, Посол України в Швейцарській Конфедерації – один з наймолодших українських топ-дипломатів, вже понад 4 роки представляє Україну в альпійській державі.

У якому стані зараз перебувають українсько-швейцарські відносини?

Відразу хотів би наголосити, що відносини з Швейцарією традиційно характеризуються позитивним та успішним розвитком співробітництва.

Особливо приємно відзначити, що цей рік для нас є ювілейним, адже 6 лютого виповнилося 20 років з часу встановлення дипломатичних відносин між двома державами. З цієї нагоди нашим Посольством було проведено низку заходів у Швейцарії, як і Посольством Швейцарії – в Україні.

Загалом з упевненістю можна стверджувати, що за невеликий в історичному вимірі проміжок часу ми успішно вибудували повноцінну систему зв'язків і досягли відчутних позитивних результатів у розбудові широкомасштабної співпраці на всіх напрямках взаємної зацікавленості.

Зокрема, ведеться тісний політичний діалог, активно співпрацюємо в торговельно-економічній галузі, постійно шукаємо можливості та шляхи для розбудови взаємодії в інших сферах. Маємо конструктивне партнерство з багатьох питань міжнародного порядку денного.

У контексті останнього окремо хотів би відзначити, що у наступні роки особливо тісно співпрацюватимемо з Швейцарією в рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Адже Україна головує в ОБСЄ у наступному році, а через рік передає цю почесну місію саме Швейцарії. Враховуючи, що у нас багато схожих підходів до вирішення актуальних завдань, які перебувають на порядку денному ОБСЄ, розраховуємо на ефективну взаємопідтримку.

Загалом слід зауважити, що в особі територіально невеликої, але передусім економічно та фінансово потужної Швейцарії Україна має надійного друга і партнера на міжнародній арені. При цьому, беручи до уваги позиції та потенціал Конфедерації, природно, що одним з пріоритетних напрямків нашої взаємодії є співробітництво у торговельно-економічній сфері.

Чим Україна може зацікавити швейцарський бізнес?

Населення нашої планети невпинно зростає,. Вже зараз світ починає стикатися з проблемою нестачі продовольства. Очевидно, що Україна має потенціал не тільки задовольняти внутрішні потреби, але й експортувати чимало аграрної продукції. За минуле десятиліття кілька швейцарських фермерів відкрили для себе великі площі українського родючого чорнозему. Вражені можливістю розвивати свою справу на ділянках, що в сотні разів перевищують, ті що доступні у Швейцарії. вони з притаманною для них наполегливістю розпочали свою справу. Для українського села – це безумовний позитив, адже застосовуються новітня техніка та технології. Окрім того, не варто забувати, що Швейцарія – один з найбільших торговельних майданчиків, де працюють трейдери з усього світу.

Кілька місяців тому набрала чинність Угода "Про вільну торгівлю" між Україною та Європейською Асоціацією Вільної Торгівлі. Що вона дала Україні?

Дійсно 1 червня 2012 р. відбулася безпрецедентна подія у новітній українській історії – було створено зону вільної торгівлі з чотирма державами Західної Європи. Незважаючи на те, що жодна з країн-членів ЄАВТ – Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн – не може бути віднесена до числа основних торговельних партнерів України, значне пожвавлення зовнішньоторговельного обігу, яке ми очікуємо після початку функціонування нового торговельного режиму, слугуватиме потужним сигналом для українських підприємців та наших європейських партнерів.

На прикладі Швейцарії, з моменту підписання Угоди у 2010 р. спостерігаємо значний приріст інвестицій (за 2011- перше півріччя 2012 рр. +212 млн. дол. США), яка піднялася на 10-ту сходинку у переліку країн походження інвестицій, випередивши США, Польщу та Італію. Ми маємо зруйнувати міф про неконкурентоспроможність наших товарів на ринках країн Західної та Центральної Європи.

Ви дали політичну оцінку Угоді, які зміни стосуються безпосередньо підприємців?

В першу чергу – встановлення нульових ставок митних платежів і прирівняних до них податків або їх значне скорочення на велику групу товарів українського походження при експорті до країн-членів ЄАВТ. Окрім того, сторони взяли на себе зобов’язання спростити, наскільки це можливо, процедури торгівлі товарами і пов'язаними послугами. Віднині товари українського походження вважаються товарами преференційного походження, що передбачає спрощені митні процедури.

Зменшується кількість технічних бар'єрів в торгівлі – скорочено кількість необхідних для митного оформлення документів.

Чи очікуєте ви зміну у структурі експорту?

Безумовно. Однією з цілей створення ЗВТ було збільшити експорт продукції з високою доданою вартістю. Ми маємо залишити у минулому практику вивезення сировини.

Які галузі потенційно отримують найбільше переваг у нових умовах торгівлі?

Великі перспективи мають товари деревообробної промисловості, окрема сільськогосподарська продукція, інгредієнти для косметичних виробів, легкої та хімічної промисловості.

Будь-яка ЗВТ передбачає поступки обох сторін. Чи не загрожує вона вітчизняному товаровиробникові?

Чутливі для України галузі, зокрема, в сфері перероблених продовольчих продуктів захищені перехідним періодом, як правило тривалістю 10 років. Цього часу має бути достатньо щоб оптимізувати виробництво та на рівних конкурувати з імпортом. Окремі позиції повістю вилучені з Угоди.

Що цікавого відбувається в інших сферах українсько-швейцарських відносин?

Безперечно, наші відносини не обмежуються політичним діалогом чи торговельно-економічним співробітництвом. Активно ведеться взаємодія у гуманітарній та культурній галузях, розвиваються контакти на міжрегіональному рівні.

Вважаю, що саме через гуманітарну сферу ми можемо привнести багато позитивного у питання міждержавних відносин і ставлення до України та українців. У цьому контексті дуже показовим, наприклад, було відзначення у Берні у минулому році 20-річчя незалежності України за участю мистецьких колективів Вінниччини. Повірте, запальний виступ українських артистів на центральній площі столиці Швейцарії та інші заходи в рамках урочистостей дозволили пересічним швейцарцям отримати більше інформації про нашу країну та її традиції, ніж це можна було б здійснити через десяток газет чи відеорепортажів.

Ще більше для відкриття України зробило Євро-2012, за підсумками проведення якого я почув дуже багато позитивних оцінок.

У цьому році нам вдалося підняти на поверхню і відкрити багатьом нашим швейцарським друзям ще одну сторінку спільної історії. Маю на увазі відзначення 190-річчя переселення швейцарських колоністів на Одещину – у Шабо, де вони заклали основи культурного виноградарства та виноробства, якими наша держава пишається і донині. Делегація зі Швейцарії, яка відвідала Шабо менше місяця тому з метою участі у відповідних урочистостях, була вражена досягненнями регіону і тим, як вдалося відродити закладені у далекому 19-му столітті традиції.

Підсумовуючи, я хотів би відзначити, що з упевненістю і оптимізмом дивлюся у майбутнє наших двосторонніх відносин і знаю, що в особі Швейцарії Україна завжди матиме надійного друга і партнера на міжнародній арені.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Турчинов: Вибори не повинні бути для країни стихійним лихом

Судова реформа це приклад, як можна проводити зміни, коли є політична воля - Режі Брійя

Ухвалення узгодженого з МВФ закону "Про Антикорупційний суд" є передумовою для побудови демократичної України - посол США

Д.Костржевський: аеропорт "Київ" не відмовляється від плану подовження ЗПС

Д. Костржевський: Наступного року аеропорт "Київ" подвоїть свої потужності (I частина)

Глава НСЗУ: Медреформа має змінити економічні стимули і поведінку постачальника медпослуг

Головлікар "Охматдиту": "Я дуже хочу змінити менталітет лікарів і медперсоналу, – вони мають любити свого пацієнта"

Ніна Южаніна: "Якщо ми заблукали з податком на виведений капітал, то з BEPS буде ще важче"

В.Гройсман: Я нікому не дам використовувати адмінресурс у виборчих кампаніях

С.Гусовський: Розірвання договору змушує забудовника сідати за стіл переговорів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА