11:05 06.04.2021

Вірастюк: Перед довиборами в Раду я прийшов до Зеленського зі списком запитань, головне з яких – створення реабілітаційних центрів для ветеранів

7 хв читати
Вірастюк: Перед довиборами в Раду я прийшов до Зеленського зі списком запитань, головне з яких – створення реабілітаційних центрів для ветеранів

Ексклюзивне інтерв’ю кандидата у народні депутати від політичної партії "Слуга народу" Василя Вірастюка агентству "!Інтерфакс-Україна"

Текст: Олександр Трохимчук

— Кампанія під час довиборів у Верховну Раду по 87-му округу була непростою. Врешті, представники опозиції навіть закликають вас відмовитися від мандату, який вони вважають «брудним». А як ви оцінюєте власну перемогу – наскільки вона заслужена?

— Я взагалі вважаю цю передвиборчу кампанію брудною, але саме зі сторони нашого опонента. Я маю на увазі команду Олександра Шевченка (партія "За майбутнє"), тому що з їхнього боку було застосовано величезну кількість фальсифікацій, "вкидувань", "каруселей" і так далі. І на це все наші юристи позивалися до суду і вже декілька справ ми виграли.

— Що було найскладнішим під час цієї кампанії для вас як для людини позасистемної?

— Найважчим було витримати це психологічно. Вважаю, що мені це вдалося: я жодного разу не зірвався.

— Чи були ви знайомі з Олександром Шевченком до довиборів, де стали опонентами?

—Так, ми знайомі багато років.

— А ситуацію, що мала місце на окрузі, обговорювали?

— Зустрічаючись у приміщенні ОВК, ми віталися та перекидалися кількома словами, але не більше того.

— Розрив між вами становить трохи більше 1,5%. Водночас Окружний адмінсуд Івано-Франківська визнав незаконним рішення ОВК №87 про перерахунок голосів на двох дільницях. Якщо таки матимуть місце перевибори, провести які закликає опозиція, чи готові брати в них участь? І як оцінюєте свої шанси в такому разі?

— На перерахунок було відправлено 20 дільниць, де викрили величезну кількість фальсифікацій. Думаю, якби відкрити всі 117 дільниць і перерахувати голоси, то пан Олександр зайняв би третє місце, а на друге місце міг би вийти пан Руслан Кошулинський (партія "Свобода").

Те, що говорять мої опоненти, я розумію, що їм це на руку, а тому вони хотіли би, щоб так відбулося. Але наразі ані вони, а ні я цього вирішувати не можемо, тому що оголосити вибори недійсними може тільки Центральна виборча комісія за рішенням суду.

— Ви пояснювали, що балотуватись у народні депутати вам запропонував президент Володимир Зеленський. Чим глава держави мотивував вас до позитивного рішення?

— Думаю варто уточнити: президент не те що би запропонував, а при зустрічі сказав, що є така можливість (балотуватися в Раду на довиборах – ІФ), і запитав, чи не хотів би я спробувати свої сили. Тобто мені ніхто не наказував, ніхто не давав якихось команд. Це рішення я приймав сам. Воно було виваженим і приймалося не за один день.

— А як довго ви визначалися?

— Поговоривши з президентом, я вивчив питання, і прийшов до нього вже з готовим списком запитань. Найголовніше, що мене цікавило, – чи буде держава у разі обрання мене народним депутатом підтримувати напрям реабілітації поранених ветеранів, а саме – створювати реабілітаційні центри. На це я отримав відповідь, яку знову мав обміркувати.

Паралельно я провів зустрічі з міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною та з уповноважений президента з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком, поспілкувався з самими ветеранами, з командою Invictus Games, нашими тренерами. Результат усіх цих зустрічей та перемовин і став першопричиною мого рішення – саме тому я й зголосився стати кандидатом у народні депутати.

— Чи маєте вже конкретний план щодо втілення ініціативи зі створення мережі реабілітаційних центрів для ветеранів АТО й ООС?

— Попередньо, в мене була думка працювати в комітеті Верховної Ради з питань молоді та спорту. Але зараз я розумію, що можливо, буде більш доцільно ввійти до комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, і саме там разом із депутатами, які свого часу були учасниками бойових дій, рухати вже цей напрям уперед.

— А згаданий список, із яким ви прийшли до президента, які містив питання, крім створення й розбудови мережі реабілітаційних центрів?

— Він насправді був невеликим – складався з двох-трьох пунктів. Головний із них, під номером один, – це створення реабілітаційних центрів.

Також у списку були питання щодо фінансування ветеранських змагань, тому що з цим також є постійна проблема. Наприклад, наша команда зараз повинна їхати у вересні до Сполучених Штатів Америки на змагання Warrior Games (Ігри Воїнів), а в травні має бути довідбір у команду, головним організатором якого виступила наша Федерація. На сьогодні поки що є проблема з коштами, тобто немає за що відправляти команду на ці змагання.

— А як ви плануєте поєднувати роботу в парламенті із тренерською діяльністю та зайнятістю у Федерації стронґмену України зокрема?

— Мабуть, робота у Федерації відійде на другий чи то навіть на третій план, але там є людина, на яку я можу покластися, – це президент Федерації Сергій Конюшок. Я ж на посаді почесного президента Федерації.

Не думаю, що наша Федерація програє від того, що я буду народним депутатом. Коли матиму час, звісно, з’являтимусь на змаганнях і якимось чином долучатимуся до їх організації.

Напевно що, доведеться сказати нашим ветеранам, що не буде часу займатися ними, а саме – їх тренувальним процесом. Хоча я можу робити це й дистанційно, писати їм плани. Звісно, мені би хотілося приїжджати, бо я тренер із легкої атлетики, штовхання ядра і метання диску, тобто це такий тип занять, де потрібно бути на місці та слідкувати за технікою виконання. Тому робити це на відстані, можливо, й не вдасться, але я намагатимусь.

— Чи отримували ви пропозиції ввійти до партії "Слуга народу" раніше, тобто перед позачерговими парламентськими виборами 2019 року?

— Ні, відверто кажучи, таких пропозицій не було. Та й той момент я взагалі не розглядав своєї участі в політичному житті держави.

Насправді я достатньо зайнята людина, є декілька напрямів моєї роботи: це і Федерація стронгмену України, і фестивалі, яких ми вже провели 15. Окрім того, я є одним із тренерів ветеранської команди Invictus Games: Team Ukraine, яка бере участь у міжнародних змаганнях. Тобто мені було чим займатися і зараз теж є чим, тому ніколи я й не розглядав можливості будувати політичну кар’єру.

Звісно, були пропозиції від деяких інших партій ще в період із 2010 по 2014 роки.

— А які саме партії?

— Не думаю, що про це варто говорити.

— Тим не менш, в інтерв’ю "Українській правді" 2018 року ви пояснили свою відмову йти в політику тим, що вам "не подобаються корупційні схеми і корпоративний дух, які є в кожній партії". Чому змінили позицію і таки вирішили стати народним депутатом?

— Для мене політика – це не те, що під нею звикли розуміти. Для мене політика – це робити реальні справи, які приносять користь людям і державі. Так, можна піти до Верховної Ради лише заради того, щоб бути політиком, а можна – керуючись і мотивуючи себе хорошими справами, про які я сказав перед цим.

Тому я розглядаю свій прихід до Верховної Ради як реальний спосіб зробити щось більше для суспільства. Тому я справді йду туди для того, щоб займатися не політикою, а реальними справами.

— Чи думали ви вже над тим, який перший законопроект зареєструєте у Верховній Раді?

— Ні, тому для роботи над ним треба спочатку зібрати команду.

Я буду народним депутатом-початківцем, ця галузь для мене нова, тому мені потрібна буде команда фахівців, які працюватимуть зі мною і будуть моїми довіреними особами, помічниками. Також мені точно треба буде найближчим часом повернутися на округ і повідкривати ті ж самі приймальні, куди люди зможуть звертатися зі своїми проблемами. Тобто роботи вистачає, а тому говорити зараз про перший законопроект я не можу, бо поки про це не думав.

— Щодо команди – чи є вона у вас?

— Звісно, є люди, які мене підтримувати під час передвиборчої кампанії. Вочевидь, певна кількість із них точно ввійде до моєї команди.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ми знайшли нове місце для аеропорту на Закарпатті – голова "Укрінфрапроекту"

Венедіктова: Всі причетні до скоєння злочинів і по відношенню до Стерненка будуть притягнуті до кримінальної відповідальності - є моя гарантія

Україна буде пріоритетом для адміністрації Байдена, і немає сумнівів, що телефонна розмова між президентами США й України відбудеться - тимчасова повірена у справах США в Україні

Перший віце-спікер Стефанчук: Всеукраїнський референдум – це не лише про можливість прийняти рішення, а й про необхідність нести відповідальність за нього

​​​​​​​Постійний представник МВФ в Україні: Найголовніше для розкриття потенціалу зростання в Україні - зміцнення верховенства права та викорінення корупції

Мінреінтеграції спільно з Міносвіти запроваджують підготовчі курси для вступників з окупованих територій - заступник міністра Драганчук

Обраний ректор КНУ ім. Шевченка Бугров: Освіта – це інвестиція в людський капітал

З березня починаємо активну роботу за програмою Велика реставрація - Олександр Ткаченко

Заміна цієї команди "Нафтогазу" стала б великою помилкою для України – голова наглядової ради

​​​​​​​Керівник Офісу Націнвестради: Ми вже бачимо перші ознаки повернення інвесторів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА