19:14 24.07.2020

Україна розміщує євроблігації-2033 на $2 млрд під 7,25% - Мінфін

2 хв читати
Україна розміщує євроблігації-2033 на $2 млрд під 7,25% - Мінфін

Україна оголосила про прайсинг нових 12-річних єврооблігацій із погашенням у 2033 році на суму $2 млрд, номінованих у доларах США: дохідність розміщення - 7,25%, купонна ставка - 7,253%.

"Очікується, що новому випуску будуть присвоєні рейтинги "B" рейтинговими агентствами Standard & Poor’s та Fitch. Розрахунки за новим випуском мають відбутися 30 липня", - йдеться у повідомленні Мінфіну в п'ятницю.

Відомство також нагадало, що частково надходження від нового випуску будуть використані для викупу єврооблігацій із погашенням у 2021-му та 2022 рр. і номінальною дохідністю 7,75% річних на загальну суму $846,15 млн.

"Незважаючи на складні часи для країн, що розвиваються, Україна продовжує реалізовувати свою стратегію управління боргом, здійснюючи активні операції з управління державним боргом задля зменшення ризиків рефінансування. Водночас ця транзакція доповнює наші зусилля щодо максимізації обсягу пільгового фінансування, доступного Україні, задля забезпечення достатнього запасу ліквідності у поточних умовах", - наведено у повідомленні коментар глави Мінфіну Сергія Марченка.

Як повідомлялося, організаторами угоди є Goldman Sachs та J.P. Morgan. Перший купон буде виплачено в березні 2021 року.

Це була друга за місяць спроба України викупити єврооблігації-2021 і 2022 та розмістити нові доларові євробонди. Попереднє розміщення єврооблігацій України відбувалося 1 липня, інвесторам було запропоновано 12-річний випуск. Підсумковий обсяг розміщення мав становити $1,75 млрд, дохідність за підсумками збору заявок була визначена на рівні 7,3%.

Однак цю угоду було скасовано в останній момент на тлі скандальної відставки глави Нацбанку країни. Але з другої спроби Україні вдалося позичити більше і за нижчою ставкою.

"Новий" попит (тобто без урахування пред'явлених до викупу паперів) на євробонди України становив понад $6,3 млрд, на початку липня він був трохи вищий, але загалом зіставний - $7,5 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА