20:24 29.07.2020

"ДТЕК Мережі" до кінця 2021р мають намір автоматизувати виявлення дефектів на лініях електропередач з використанням дронів

3 хв читати
"ДТЕК Мережі" до кінця 2021р мають намір автоматизувати виявлення дефектів на лініях електропередач з використанням дронів

Компанія "ДТЕК Мережі" має намір до кінця 2021 року завершити створення проекту з автоматичного виявлення дефектів ліній електромереж і формування заявок на їх усунення за допомогою дронів, заявив керівник інноваційних проектів компанії Маріс Куніцкіс.

"Ми б хотіли до кінця 2021 року завершити створення цього продукту з автоматичного виявлення дефектів і потім масштабувати його для всіх наших компаній. У результаті це дозволить нам до 2025 року знизити час відключення енергопостачання (SAIDI) на 10-15%", - сказав Куніцкіс на презентації проміжних результатів розпочатого в середині минулого року в ДТЕК Дніпровські мережі пілотного проекту в середу.

За його словами, для реалізації проекту компанією була залучена естонська компанія Hepta, яка розробила програмне забезпечення для автоматизації виявлення дефектів.

Куніцкіс зазначив, що завдяки дрону, що здійснює відеофіксацію дефектів, термофіксацію нагріву елементів мережі і ліданий скринінг для формування 3D-моделі мережі, і отриманої ним інформації, істотно зростає швидкість і якість перевірки ліній.

За його словами, зокрема, на 500 км мережі при обстеженні дроном фахівці виявили 916 дефектів ізоляторів, а при звичайному огляді їх було 176. Крім того, за один день дрон може обстежити 13 км мережі, а людина - лише 4-5 км.

Куніцкіс також зазначив, що використання дронів дозволяє автоматизувати занесення інформації в базу даних і формування заявок на ремонт.

"Використання в роботі дронів і побудова штучних нейронних мереж дозволяє нам передбачити можливе місце аварії і проводити превентивні ремонти, посилюючи мережі. Це дозволить працювати на випередження, а не ліквідувати наслідки аварії. Як результат - якісно кращі послуги для клієнтів", - прокоментував генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх,

При цьому він зазначив, що терміни і обсяги реалізації проекту будуть залежати від моделі тарифоутворення в електроенергетиці, зокрема, стимулюючого тарифоутворення, яка б дозволила компаніям інвестувати в інноваційні рішення.

У "ДТЕК Мережі" уточнили, що протягом трьох місяців пілотний проект з обстеження ліній електропередач дронами реалізовувався в Новомосковському і Солонянському районах Дніпропетровської області. Безпілотні літальні апарати були оснащені фото- і відеокамерами, а також тепловізорами. Отримана інформація оброблялася програмами з розпізнавання дефектів з використанням штучних нейронних мереж.

При цьому в компанії відзначили, що повномасштабне впровадження інноваційної технології не призведе до скорочення співробітників, оскільки зросте попит на фахівців, які будуть працювати з дронами і базами даних, займатися управлінням і обслуговуванням нової цифрової системи.

"Для ефективного використання технології операторами системи розподілу, які обслуговують понад 1,5 мільйона клієнтів, як ДТЕК Дніпровські електромережі або Київобленерго, на одну компанію потрібно 6-10 дронів і супутнє програмне забезпечення. Середня вартість впровадження такого комплексу приблизно від 10 до 12 млн гривень", - уточнили в "ДТЕК Мережі".

Як повідомлялося, "ДТЕК Мережі" об'єднує ОСР в Київській, Дніпропетровській, Одеській, Донецькій областях та в Києві.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міністерство поки що не отримувало від Ярославського офіційної пропозиції щодо ХДАВП - Уруський

Ярославський заявив про готовність залучити $1 млрд для відродження Харківського авіазаводу

"Укрпошта" об'єднається з ДП "Преса"

Компанія "Метінвесту" розіслала пропозиції про викуп акцій у міноритаріїв "Запоріжвогнетриву" за процедурою squeeze-out за 20 грн кожна

Шведська Embracer Group AB придбала українську компанію з розробки комп'ютерних ігор 4A Games

Чеський машконцерн Witkowitz має намір інвестувати від EUR50 млн у нові потужності на "Південмаші"

Кулеба затвердив КРІ роботи закордонних диппредставництв у напрямі популяризації українського експорту і залучення інвестицій

Кабмін допускає приватизацію до 50% акцій "Нафтогазу", "Укрзалізниці" та "Укрпошти", пропонує заборонити продаж "Енергоатому" й "Укренерго"

Мінфін на аукціонах ОВДП залучив 4,9 млрд грн на 4 міс. під 7% і $190 млн на 1,5 року під 3,6%

Україна і Саудівська Аравія обговорили розвиток торгівлі та інвестицій між країнами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА