19:32 30.07.2020

"Укртелеком" пропонує державі за 2-2,5 року підключити до інтернету 3,9 тис. н.п. за 1,4 млрд грн

2 хв читати
"Укртелеком" пропонує державі за 2-2,5 року підключити до інтернету 3,9 тис. н.п. за 1,4 млрд грн

"Укртелеком" пропонує Міністерству цифрової трансформації України досягти цільового показника 95% охоплення сільського населення оптичним інтернетом у два етапи.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна", на першому етапі протягом 2-2,5 року пропонується забезпечити інтернет-доступ до 3,9 тис. населених пунктів, середній розмір яких становить 200 домогосподарств, побудувавши 23 тис. км оптичних магістралей до населених пунктів і 26 тис. км розподільчої мережі.

"Результатом буде досягнення 85% охоплення інтернетом сільського населення, а також підключення навчальних, медичних та адміністративних установ у цих населених пунктах. Для реалізації першого етапу "Укртелеком" готовий інвестувати 1,6 млрд грн, при цьому інвестиції з боку держави мають становити 1,4 млдр грн. Такий підхід відповідає постійній європейській практиці державно-приватного партнерства", - зазначають у компанії.

Другий етап, за планом "Укртелекому", передбачає підключення невеликих віддалених сіл з урахуванням оптичної інфраструктури, побудованої на першому етапі.

"Укртелеком" у прозорому державно-приватному партнерстві готовий задовольнити запит держави на розвиток оптичного інтернету в селах. Державне фінансування розміром 5,46 млрд грн, запропоноване Мінцифри, ми вважаємо достатнім для підключення установ соціальної інфраструктури. Зі свого боку "Укртелеком" також готовий вкладати значні додаткові інвестиції, необхідні для забезпечення 95% сільського населення можливістю підключення до високошвидкісного інтернету", - описав перспективу співпраці директор "Укртелекому" Юрій Курмаз.

Як повідомлялося, Мінцифри хоче забезпечити можливість підключення до 100 Мбіт/с для 95% сільського населення.

Державі необхідно найближчим часом виділити близько 5,5 млрд грн на підключення установ соціальної інфраструктури до мережі інтернет, свідчать результати дослідження Міністерства цифрової трансформації України, оприлюднені під час його презентації в Києві в четвер.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА