12:26 31.07.2020

Створення інвестиційного суду полегшить ведення бізнесу в Україні - думка

2 хв читати
Створення інвестиційного суду полегшить ведення бізнесу в Україні - думка

Створення інвестиційного суду, ідею якого озвучив міністр юстиції Денис Малюська, полегшить ведення бізнесу в Україні, вважає керівник юридичної компанії "Організована правова група "ОМЕРТА" Євген Федосєєв.

"Заявлене створення інвестиційного суду значно полегшить ведення бізнесу в Україні, адже якщо інвестори матимуть фактично беззастережну гарантію того, що в будь-якому разі їхнім майновим правам та інтересам практично нічого не загрожує, вони більше почнуть інвестувати в нашу країну", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Юрист зазначив, що ця ініціатива не нова, а у низці країн вже є такі суди.

"До інвестиційного арбітражу як способу вирішення спору з державою з кожним роком все частіше звертаються інвестори з усього світу. Цей механізм захисту прав інвестора зарекомендував себе як ефективний, що підтверджується і кількістю міжнародних двосторонніх та багатосторонніх угод, котрі містять застереження про інвестиційний арбітражі, і кількістю ініційованих справ", - сказав він.

Федосєєв нагадав, що в Україні вже понад 25 років функціонує постійно діючий арбітражний інститут - Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП України), "однак звернення до нього не надто популярні, оскільки "жодна з укладених Україною угод, що стосуються взаємного сприяння та захисту іноземних інвестицій, не передбачає МКАС при ТПП України як установу для вирішення інвестиційних спорів, а також через загальний правовий нігілізм".

"Звісно, новому суду в Україні необхідно буде напрацьовувати практику, яка десятиліттями вибудовувалася в судах Західної Європи, однак прозорість створення такого органу, його компетентність, об'єктивність можуть створити позитивний імідж не тільки для самого органу, а й для держави загалом, що забезпечить приплив нових інвесторів у країну", - наголосив юрист.

Як повідомлялося, на початку липня під час зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації міністр юстиції Малюська озвучив ініціативу про концепцію створення окремого суду, який займався би справами інвесторів - арбітражу або окремого суду, який розглядав би справи за участю бізнесу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Feednova відкрила завод кормових добавок і тваринних жирів на Львівщині

У Харкові на базі "Екополісу ХТЗ" відкрилася лабораторія з виробництва тест-систем на коронавірус

Міненерго відновить державну підтримку шахти "Краснолиманська" з 1 липня

Уряд України затвердив вимоги до інвесторів для використання механізму інвестнянь

Delfast планує у 2022 р. досягти 51% локалізації виробництва електробайків в Україні

Виробник упаковки "СтудіоПак" Гуржоса може стати резидентом ІП "Біла Церква"

Україна візьме участь у виставці нерухомості MIPIM у Каннах у 2022 р.

"Укроборонпром" розглядає декілька майданчиків для можливого створення індустріальних парків - гендиректор

Виробник обладнання для висотних робіт Virastar став резидентом індустріального парку "Біла Церква"

"Укрзалізниця" спільно із залізничним оператором Італії працює над попереднім ТЕО впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА