Інтерфакс-Україна
17:31 31.07.2020

Долар може пережити найгірший місяць за десять років через тривоги про економіку

2 хв читати
Долар може пережити найгірший місяць за десять років через тривоги про економіку

Курс долара США злегка підвищується щодо основних світових валют у п'ятницю, але може показати найгіршу місячну динаміку за останні десять років на тлі сумнівів інвесторів у можливості відновлення світової економіки і зростаючої політичної невизначеності.

Індекс ICE, що відслідковує динаміку долара США щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), додає під час торгів 0,1%.

З початку липня індикатор втратив більше ніж 4% і готується продемонструвати максимальний місячний спад із вересня 2010 року, за даними FactSet.

Євро торгується вдень у районі $1,1828 проти $1,1848 на закриття попередньої сесії. Він додав приблизно 5% з початку липня і може показати найкращу місячну динаміку з 2010 року.

Вартість єдиної європейської валюти перебуває нині в районі 124,88 ієни порівняно з 124,08 ієни в четвер. Курс долара становить 105,52 ієни проти 104,73 ієни.

Падіння долара посилилося цього тижня на тлі занепокоєння трейдерів щодо відновлення економіки США після суттєвого падіння ВВП у другому кварталі, пише Financial Times.

Американський ВВП у квітні-червні впав на 32,9% в перерахунку на річні темпи, що стало рекордним падінням за весь час ведення розрахунків. Водночас аналітики в середньому прогнозували більш значний спад: респонденти Trading Economics припускали скорочення на 34,1%, опитані The Wall Street Journal очікували зниження на 34,6%.

Президент США Дональд Трамп у четвер висловив припущення, що, можливо, було б краще відкласти президентські вибори у листопаді 2020 року, щоб не вдаватися до голосування поштою у зв'язку із загрозою коронавірусу. Однак ні республіканці, ні демократи в Конгресі США не підтримують ідеї перенесення президентських виборів і наполягають на їх проведенні в листопаді, як і планувалося.

"Розпродаж долара не слабшає", - говорить валютний аналітик MUFG Лі Гардман. На думку стратега Goldman Sachs Еллісона Нетана, ознаки поліпшення економічної ситуації в інших країнах, поряд із "політичними міркуваннями" у США можуть чинити подальший тиск на американську валюту.

Згідно з даними статистичного сайту Worldometer, США, як і раніше, на першому місці у світі за кількістю випадків зараження COVID-19. Наразі в країні зареєстровано понад 4,635 млн випадків зараження, померли понад 155,33 тис. осіб.

ОСТАННЄ

Американський фонд UMAEF інвестує в розробника monobank Fintech-IT Group з оцінкою $1 млрд та планами IPO

ДТЕК за 8 міс.-2025 інвестував у вуглевидобуток майже 5 млрд грн

"Метінвест" спрямував 9,72 млрд грн в Україну з початку війни, є найбільшим експортером і будує енергостанції - СЕО

Кабмін перерозподілив 14,7 млн грн на супроводження угоди зі створення Американсько-Українського інвестфонду відбудови

Американсько-український інвестфонд націлений на пошук коінвесторів та статус маркетмейкера ринку – член ради

Перші черги логістичного парку Peretyn з інвестиціями 1,3 млрд грн будуть введені до кінця року – девелопер

IFC може інвестувати $25 млн у Rebuild Ukraine Fund компанії Dragon Capital

Інвестиції $100 млн були оголошені на саміті Defense Tech Valley 2025 у Львові

Американсько-український інвестфонд планує розпочати прийом інвестпроєктів на розгляд у грудні – глава Мінекономіки

DFC та Україна оголосили початковий капітал Американсько-українського інвестфонду відбудови $150 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА