13:07 09.09.2020

В Україні до 2021 року можуть створити віртуальну економічну зону для ІТ і ввести пілот із е-резидентства - проект пріоритетних дій Кабміну

3 хв читати
В Україні до 2021 року можуть створити віртуальну економічну зону для ІТ і ввести пілот із е-резидентства - проект пріоритетних дій Кабміну

 Кабінет Міністрів України має намір до кінця 2020 року реалізувати низку пріоритетних ініціатив, що стосуються ІТ-сфери, зокрема планується розширити функції "Дії" і створити віртуальну економічну зону для стартапів.

Як зазначається в тексті розпорядження Кабміну "Про затвердження плану пріоритетних дій уряду на 2020 рік", серед пріоритетних планів для Мінцифри - створення в Україні інструменту електронного резидентства з метою залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу країни. До грудня включно до Верховної Ради має бути внесено законопроект про ведення підприємницької діяльності е-резидентами в Україні, а також в тестовому режимі запущено портал для отримання статусу е-резидента на базі "Дії".

У жовтні також планується розробити законопроект щодо створення вільної віртуальної економічної зони для креативної економіки зі спеціальним податковим режимом із метою гармонізувати діяльність ІТ-компаній та венчурних фондів зі світовими галузевими стандартами, спростити адміністрування податків і полегшити взаємодію ІТ-бізнесу з держструктурами.

Очікується, що ці дії створять умови для реєстрації ІТ-компаній в українській юрисдикції, збільшать венчурні інвестиції та кількість офіційно працевлаштованих фахівців в ІТ-індустрії, а також приведуть до збільшення обсягу експорту ІТ-послуг.

Крім того, планується збільшити доступний для мобільного зв'язку спектр частот у діапазонах 700 МГц, 800 МГц і 900 МГц, а також забезпечити гармонізацію спектру радіочастотного ресурсу та посилити контроль за його використанням - в листопаді Кабмін має затвердити план заходів щодо вивільнення частот із метою розвитку мобільного зв'язку в Україні.

Мінцифри до грудня 2020 року включно має забезпечити розвиток взаємодії публічних електронних реєстрів, а саме підключити до системи електронної взаємодії щонайменше 50 державних інформсистем/реєстрів.

Крім цього, в завданнях Мінцифри забезпечити доступність 50 електронних послуг на держвебпорталі "Портал Дія", з яких 10 надаються в автоматичному режимі. При цьому скористатися ними (або ознайомитися з інформацією про ці послуги) станом на грудень 2020 року мають щонайменше 1 млн осіб.

Крім того, планується подальше забезпечення розвитку сфери відкритих даних, зокрема у вересні Мінцифри має забезпечити оприлюднення щонайменше 33 тис. пріоритетних наборів даних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на держпорталі відкритих даних.

У листопаді має бути впроваджена система онлайн-моніторингу та оцінки якості надання адміністративних послуг, за що також відповідає Мінцифри.

У листопаді планується створення онлайн-платформи зі взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.

До грудня планується розміщення в "Дії" реєстру адмінпослуг, який включатиме повну та розгорнуту інформацію про всі адмінпослуги. Зокрема, в реєстрі має відображатися 95% суб'єктів, що надають такі послуги, і 95% самих послуг.

До кінця року планується також підключити до швидкісного інтернету щонайменше 500 шкіл, підключити до інтегрованої системи електронної ідентифікації понад 200 інформаційно-телекомунікаційних систем, а також спростити правила оренди об'єктів інфраструктури державних та комунальних підприємств з метою полегшення умов роботи малих і середніх провайдерів телекомунікацій.

Крім цього, Мінцифри до кінця поточного року має перейматися питанням розробки концепції закону розвитку штучного інтелекту, що включає визначення напрямів, механізму та умов розвитку ШІ. Мета - усунення відставання України у зазначеній сфері.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нова пошта" хоче збільшити кількість термобоксів для доставки медпрепаратів, "Укрпошта" готується до їх закупівлі

"Інвестохіллс Веста", ЄС та США створили фонд обсягом $100 млн для інвестування в український ринок проблемних боргів

МХП наступного року планує відкрити 10-20 гастростудій "Секрети Шефа" в Україні

"Епіцентр К" відкриває перший магазин дитячих товарів E.PIC у складі ТРЦ

Glovo запускає другу "хмарну кухню" в Києві та планує вийти на ринок послуг фулфілменту

ЄІБ схвалив EUR300 млн кредиту на енергоефективність громадських будівель в Україні

Ризикові галузі вимагають збереження фіскалізації

Після імплементації угоди зі Словаччиною аеропорт "Ужгород" зможе впроваджувати регулярні рейси з регіонами України та з зарубіжжям

"Епіцентр" планує розвивати аптечну мережу, готовий придбати гравця з 100-200 аптеками

МЗС України запускає новий формат консультацій для підтримки українських експортерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА