07:37 07.10.2020

Мінекономіки закладає на держпідтримку АПК 8,5 млрд грн і додатково 1,5 млрд грн на зрошення

2 хв читати
Мінекономіки закладає на держпідтримку АПК 8,5 млрд грн і додатково 1,5 млрд грн на зрошення

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства закладає в бюджеті на 2021 рік на держпідтримку АПК 8,5 млрд грн (проти 4 млрд грн у нинішньому році) і окремо 1,5 млрд грн на зрошення.

"Загальна сума, яку ми плануємо закласти на наступний рік для аграрного напрямку, це 8,5 млрд грн. Ще 1,5 млрд грн - на зрошення, щодо якого формуємо новий підхід. Також у наступні роки у нас буде програма агрострахування", - повідомив глава Мінекономіки Ігор Петрашко в інтерв'ю "Економічній правді".

За словами міністра, якщо парламент підтримає, буде виділено близько 672 млн грн саме на компенсацію страхових платежів.

"Стосовно аграріїв півдня, то ми з губернаторами зібрали всю необхідну інформацію щодо аграріїв, які мають кредити, і провели роботу з банками, щоб перевести позики під програму "5-7-9". 80% всіх звернень отримали в банках позитивну відповідь. Це були ті речі, які ми могли зробити. Щодо прямої компенсації, то це компетенція більше Верховної Ради, оскільки з резервного фонду виділення коштів приватному сектору передбачено тільки на поворотній основі. Механізму немає", - зазначив міністр економіки.

Петрашко зазначив, що стосовно зрошення вже сформована концепція, яка готується на рівні законодавчих актів про об'єднання водокористувачів. Крім того, буде розширено кількість українського обладнання зі зрошення, яке підпадає під програму компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва.

Крім того, відповідаючи на питання про повернення Міністерства АПК, Петрашко наголосив, що не є прихильником великої кількості міністерств, і зазначив, що зараз Мінекономіки повністю виконує функцію аграрного міністерства.

"Важлива ефективність роботи. У мене є два профільних заступники, які опікуються аграрними темами, і я сподіваюся, що аграрії задоволені. Стільки уваги, скільки ми їм приділяємо, їм вистачає".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нова пошта" інвестувала 16 млн грн у відкриття адміністративного хабу для ОТГ на Луганщині

ЄС запропонує Україні у 2021 році двосторонню фінансову допомогу для підтримки ключових реформ

Законопроект про захист прав інвесторів потребує суттєвого доопрацювання - думка

Купівлею заводу "Більшовик" зацікавилися вже понад 15 потенційних інвесторів - ФДМ

Франція може надати Україні ще EUR 1 млрд інвестицій у "Велике будівництво"

Україна гарантує захист інвестицій з Ізраїлю - Зеленський

"Нова пошта" запускає власну авіакомпанію для доставки міжнародних вантажів

Ізраїльський інвестор планує побудувати лікарню на Київщині - голова Бориспільської РДА

Україна провадить переговори з іноземними інвесторами про будівництво заводів із переробки ТПВ - заступник голови ОП

КМДА шукає шляхи інвестування у видобуток газу для потреб "Київтеплоенерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА