13:29 22.10.2020

Україна та Нідерланди мають намір співпрацювати в розвитку електротранспорту

2 хв читати
Україна та Нідерланди мають намір співпрацювати в розвитку електротранспорту

Старший віце-президент холдингу VDL Group (Нідерланди) Рольф-Ян-Цвіп повідомив про готовність компанії співпрацювати з Україною у розвитку транспортної інфраструктури та міського електротранспорту.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України в четвер, про це він заявив під час зустрічі з главою відомства Владиславом Кріклієм. У зустрічі також узяли участь надзвичайний і повноважний посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Клімашевський, президент концерну "Електрон" Юрій Бубес, представники міністерства і холдингу VDL Group.

Зазначається, що під час переговорів міністр зосередив увагу на тому, що кількість електромобілів в Україні стає дедалі більшою, тому важливим питанням для відомства залишається створення розвиненої мережі зарядної інфраструктури, яка дала б змогу власникам електрокарів комфортно пересуватися не тільки в межах населених пунктів, а й у міжміському сполученні.

Він повідомив, що наразі спільно з фахівцями та вченими міністерство працює над внесенням нових змін до державних будівельних норм з планування і забудови територій, які дали б змогу розміщення електрозарядних станцій на всіх дорогах загального користування. На сьогодні в діючих будівельних нормах передбачено обов'язковість розміщення електрозарядних станцій (ЕЗС) на магістральній мережі населених пунктів, а також на автодорогах державного значення. Однак конкретно не визначено їх обсягів з урахуванням наявної кількості електромобілів і зростанням на перспективу. Крім того, в діючих нормах не передбачено ЕЗС на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

За словами міністра, для розвитку внутрішнього ринку електромобільності уряд опрацьовує можливість створення стимулюючих заходів. Так, у Верховній Раді вже зареєстровано законопроекти №3476 і №3477, які передбачають низку податкових і митних пільг для виробництва електричних транспортних засобів в Україні. Водночас представники бізнесу з Китаю, США та Німеччини зацікавлені у виробництві електрокарів і батарей на території України, але очікують преференцій з боку держави. Тому головне завдання української сторони в цьому ключі - створити умови для створення власного виробництва електромобільної галузі.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

TA Ventures у 2021 році планує відкрити фонд підтримки стартапів із жінками-кофаундерами

ВР відправила на повторне друге читання законопроект про "інвестнянь"

Міністр промисловості і технологій Туреччини відзначив інвестиційний та ресурсний потенціал України

Шмигаль на зустрічі з представниками турецького бізнесу розповів про плани розвитку інфраструктури в Україні та перспективи інвестицій

ЄБРР виділить Dragon Capital $ 12,5 млн на фінансування комерційної нерухомості

Кабмін вніс ЗТМК до списку для приватизації, в новому статуті підприємства Group DF Фірташа не має пріоритету на викуп

Максимальна вартість ДПЗКУ під час приватизації може становити $150-200 млн – голова агрокомітету

Надходження від малої приватизації до кінця 2020 року становитимуть 2 млрд грн - заступник міністра економіки

ЄС надасть Україні EUR25 млн фінансової підтримки на розвиток цифрової трансформації

Спад капінвестицій в Україні у III кв. прискорився до 36,2%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА