16:46 09.11.2020

Недовіра до судової системи очолила антирейтинг перешкод для іноземних інвестицій - опитування

2 хв читати
Недовіра до судової системи очолила антирейтинг перешкод для іноземних інвестицій - опитування

Недовіра до судової системи очолила антирейтинг перешкод для іноземних інвестицій, тоді як "лідер" попередніх років - корупція - посіла друге місце, свідчать результати щорічного опитування іноземних інвесторів, яке провели Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital і Центр економічної стратегії (ЦЕС).

"Уперше за п'ять років опитування недовіра до судової системи очолила антирейтинг перешкод для іноземних інвестицій. Дуже поширена корупція - лідер попередніх років - посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими і для стратегічних, і для портфельних інвесторів", - повідомила ЄБА в релізі в понеділок за підсумками опитування, проведеного в жовтні 2020 року.

Як зазначила ЄБА, серед найбільших перешкод інвестори назвали також монополізацію ринків і захоплення влади олігархами, а стратегічні інвестори, зокрема, вказали на складне й нестабільне законодавство.

"Потенційний повторний локдаун матиме помірний негативний вплив на інвестиційну активність. 47% стратегічних інвесторів, які вже працюють в Україні, зазначили, що не змінять своїх інвестиційних планів, при цьому 27% знизять або зупинять інвестиції", - зазначає бізнес-асоціація.

При цьому 48% опитаних іноземних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України знижується, 42% не бачать істотних змін і лише 9% бачать поліпшення, зазначила ЄБА.

Ефективна боротьба з корупцією матиме найсприятливіший вплив на інвестиційний клімат, вважають і стратегічні, і портфельні інвестори. Іншими важливими чинниками стануть перезапуск судової системи та призначення на ключові позиції реформаторів із високою репутацією, свідчать дані опитування.

"Дефолт за державними запозиченнями було названо найбільшою загрозою для інвестиційного клімату. Другу і третю позицію зайняли відхід від демократичних цінностей і зміна геополітичного курсу. Стратегічні інвестори також бачать загрозу в занадто м'якій бюджетній і монетарній політиці, що становить ризики для макроекономічної стабільності", - зазначила ЄБА.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" шукає інвестора для проекту швидкісного сполучення Києва з Харковом, Львовом і Одесою

Єврокомісія опублікувала список екологічних схем субсидування сільського господарства ЄС

ДТЕК до кінця першого півріччя 2021 року має намір відкрити у Великій Британії інвестиційний хаб нової української енергетики

Стартова ціна ОГХК на приватизаційному аукціоні буде від 3 до 5 млрд грн - голова ФДМ

Scatec та банк FMO підключили третю СЕС в Україні потужністю 32 МВт на Черкащині

Китайські інвестори і "МС-4" Ярославського скликають збори акціонерів "Мотор Січ" на 31 січня

Криклій запросив Швейцарію приєднатися до впровадження масштабних інфраструктурних проектів в Україні

Україна та Світовий банк у 2021 році продовжать спільну реалізацію масштабних інфраструктурних проектів - Криклій

Участь у "Чистій мережі" забезпечить збільшення інвестицій в Україну

Криклій запросив турецьку Gulermak до участі в реалізації інвестпроектів у транспортному секторі України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА