12:14 01.02.2021

Китайський інвестор "Мотор Січ" розкритикував санкції України та заявив про виключення можливості примирення

2 хв читати
Китайський інвестор "Мотор Січ" розкритикував санкції України та заявив про виключення можливості примирення

Акціонер ПАТ "Мотор Січ" китайська Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. вважає необґрунтованими запроваджені Україною проти неї та пов'язаних із нею осіб на три роки санкції та називає їхньою основною метою перешкоджання інвестиціям у "Мотор Січ".

"Skyrizon, як акціонер компанії "Мотор Січ", буде незаконно позбавлена своїх законних прав, обов'язків і зобов'язань, також компанія буде вимушена перервати загальноприйняті ділові відносини з українською компанією "Мотор Січ", що спричинить величезні безповоротні збитки", - йдеться в заяві компанії на сайті, створеному для спроби провести 31 січня збори акціонерів ПАТ, що виявилася невдалою.

Skyrizon також вважає, що такі дії України збігаються з метою Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США, яке 14 січня цього року включило Skyrizon до списку військових кінцевих користувачів (MEU).

"Держава Україна відмовилася від результатів попередніх переговорів і повністю виключила будь-яку можливість примирення між двома сторонами", - наголошується в заяві.

Skyrizon зазначає, що з липня 2017 року провадить переговори з державою Україна, сподіваючись "залагодити непорозуміння і миролюбно вирішити інвестиційний спір", але 9 грудня 2020 року розпочала міжнародний інвестиційний арбітраж проти України, і вже отримала офіційну відповідь.

"Сторони провадять переговори і планують брати участь в арбітражному процесі", - йдеться в заяві.

Китайська компанія також зазначає, що 13 січня їй вдалося в Печерському суді успішно оспорити відмову слідчого Державного бюро розслідувань визнавати Skyrizon потерпілою стороною у порушеній на початку листопада минулого року справі за її скаргою на дії СБУ.

На думку компанії, такі дії з боку України можуть відлякати інших потенційних інвесторів і погіршити ситуацію в авіабудівній галузі.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський за рішенням Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) 29 січня запровадив санкції стосовно громадянина Китаю Ван Цзина і пов'язаних із ним Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (обидві - Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські Острови) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг), що намагаються останніми роками реалізувати в Україні права акціонерів ПАТ "Мотор Січ", які включені до санкційного списку України.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА