14:08 15.02.2021

«Велике будівництво» допомогло вивести будівельну галузь України в «плюс» за підсумками кризового року – експерти

2 хв читати

Картинки по запросу "большая стройка"

Програма Президента України «Велике будівництво» допомогла значною мірою нівелювати негативний вплив пандемії та економічної кризи на будівельну галузь держави, йдеться в дослідженні GMK Center.

У минулому році обсяг виконаних будівельних робіт у всіх галузях збільшився на 4% . Будівельна галузь змогла вийти в «плюс» лише в кінці року.

https://gmk.center/wp-content/uploads/2021/02/Indexes-02-1.png

Серйозною проблемою стало зниження динаміки житлового будівництва. Як зауважують експерти, в 2020 році сегмент показав падіння на 18,5% - до 28,4 млрд грн.

Обсяги нежитлового будівництва продемонстрували невелике падіння на 2,7%, що на тлі житлового будівництва виглядає позитивно.

Саме програма «Велике будівництво», в рамках якої в 2020 році були побудовані, відремонтовані і реконструйовані 114 шкіл, 100 дитячих садків і 101 спортивний об'єкт, змогла підвищити загальні показники нежитлового будівництва.

«Будівельна галузь вийшла в «плюс» в 2020 році тільки завдяки інфраструктурі, зростання в якій склало відразу 14,8% - до 120,6 млрд грн. Драйвером інфраструктури стало «Велике будівництво» і, зокрема, витрати на автодороги, де обсяг будівельних робіт склав 61,8 млрд грн», - написали експерти, додавши, що галузь почала демонструвати зростання в квітні, з початком робіт в рамках програми.

https://gmk.center/wp-content/uploads/2021/02/Facebook-post-1-13.png

Національний банк України оцінив вплив збільшення в 2020 році держвидатків на дорожню інфраструктуру на ВВП у 1,4-1,5 п.п.

Економісти з Ukraine Economic Outlook оцінили вплив інвестицій у «Велике будівництво» на ВВП. Згідно з їхніми даними, програма дозволила уникнути падіння реального ВВП в 2020 році на 8-9% і зупинити зниження на показнику в 5%.

«Перспективи будівельної галузі в поточному році можна пов'язувати, мабуть, тільки з ростом в інфраструктурі і помірною динамікою в нежитловому будівництві», - зауважили експерти.

Нагадаємо, раніше радник Президента Олег Устенко повідомив, що «Велике будівництво» вберегло українську економіку від глибокої кризи.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА