10:18 22.02.2021

НБУ очікує відновлення припливу ПІІ у 2021 р. на рівні $3 млрд

2 хв читати
НБУ очікує відновлення припливу ПІІ у 2021 р. на рівні $3 млрд

Національний банк України (НБУ) прогнозує відновлення припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в 2021 році на рівні $3 млрд після їх відтоку в 2020 році на рівні $100 млн (відтік чистих ПІІ становив $420 млн).

"У 2021 році приплив ПІІ поновиться ($3 млрд) на тлі стабілізації макроекономічної ситуації в Україні. На відміну від кризового 2020 року в 2021 році очікується зростання прибутку підприємств з іноземним капіталом. Це вплине на те, що внесок реінвестованих доходів у надходження ПІІ знову буде позитивним", - зазначив НБУ в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Приплив "нових" інвестицій з-за кордону залишиться на рівні попереднього року", - додав НБУ.

За його прогнозами, в 2022-2023 рр. за базовим сценарієм надходження ПІІ продовжать зростати помірними темпами ($4-5 млрд), а більш значний приплив ПІІ може розпочатися у разі прискорення структурних реформ і процесу великої приватизації.

Як зазначили в центробанку, найбільший обсяг ПІІ без урахування реінвестованих доходів за підсумками січня-вересня 2020 року надійшов у підприємства з виробництва електроенергії, газу, водопостачання; в операції з нерухомістю; транспорт; харчову промисловість.

"Водночас найбільш негативні значення реінвестованого прибутку було зафіксовано в хімічному та металургійному виробництві", - зазначили в прес-службі НБУ.

Припливу інвестицій цього року сприятимуть реформи судової та правоохоронної системи, демонополізація економіки й боротьба з "тінню", проведення прозорої приватизації та вдосконалення корпуправління в держсекторі, розвиток інфраструктури та продовження співпраці з МВФ, вважають у НБУ.

"Фундаментом для сприятливого інвестклімату та припливу інвестицій є макроекономічна і фінансова стабільність, у забезпеченні якої головну роль відіграє уряд і НБУ. Тому важливим є збереження помірної фіскальної політики", - наголосили в центробанку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ryanair планує стати найбільшим інвестором в Україні, розраховує здійснювати рейси із 12 аеропортів

НаУКМА планує створити технопарк із коворкінгом за 50 млн грн

BWT інвестує до EUR5 млн в автомати з розливу очищеної води

До UkraineInvest надійшло 26 заявок на отримання держпідтримки за "законом про інвестнянь" на загальну суму $1,7 млрд - заступник голови ОП

Україна має звернути увагу на інвестиції в людський капітал - віце-президент СБ

Первинний ринок житла інвестиційно привабливий у восьми, вторинний - у 14 обласних центрах України

Bosch має намір розмістити в Україні потужності з виробництва електроінструментів

Рада ухвалила в першому читанні законопроект про захист інвесторів

Мінцифри працює над створенням в Україні Фонду фондів для IТ-проектів

Зеленський на зустрічі в Сан-Франциско закликав інвесторів і венчурні фонди співпрацювати з Україною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА