21:34 10.05.2021

Канадська Black Iron вибрала Cargill інвестором з $75 млн у Шиманівський залізорудний проект у Кривому Розі

5 хв читати
Канадська Black Iron вибрала Cargill інвестором з $75 млн у Шиманівський залізорудний проект у Кривому Розі

Канадська гірничорудна компанія Black Iron, яка реалізує проект зі створення нового залізорудного виробництва в Кривому Розі (Дніпропетровська обл.), вибрала компанію Cargill (США) з правом закупівлі перших 4 млн тонн продукції на рік, яка забезпечить фінансування в проект розміром $75 млн.

Відповідно до прес-релізу компанії в понеділок, ця угода буде укладена за умови завершення комплексної перевірки проекту та успішного завершення переговорів.

"Cargill придбає виробництво і надасть фінансування в розмірі $75 млн на будівництво проекту через механізм фінансування. Використання цього фінансування буде залежати від виконання певних умов, як це прийнято для угод такого типу, переважно пов'язаних з тим, що проект повністю дозволений і профінансований для будівництва. Black Iron і Cargill почнуть працювати над остаточними зобов'язуючими угодами про покупку і фінансування, які відображають пропозицію", - констатується в прес-релізі.

Також уточнюється, що на основі даної пропозиції, узгодженої між Black Iron і Cargill, угоду про закупівлю буде укладено на початковий термін у десять років і включатиме компонент розподілу прибутку, який узгоджує інтереси обох сторін і тим самим створює сильні взаємозалежні відносини вигоди для обох сторін. Що стосується частки прибутку, Black Iron отримає 100% базової ціни на продукт із 65% вмістом заліза, який наразі складає приблизно $230/тонна, і буде ділитися з Cargill частиною додаткової продажної ціни її 3% -го (до рівня 68 %) вмісту заліза з низьким вмістом домішок.

"Black Iron і Cargill Metals погоджуються з тим, що з огляду на те, як світ стає більш екологічно свідомим, він, природно, звернеться до руд із більш високим вмістом заліза і в таких формах, як окатиші/сировина для окатишів, що скорочує викиди під час виробництва сталі", - пояснюється в прес-релізі.

Також наголошується, що планована до випуску сировина для магнетитових обкотишів Black Iron із вмістом заліза 68% належить до кращих 4% світового виробництва за вмістом заліза і, як очікується, сприятиме скороченню викидів під час виробництва сталі, приблизно на 30% порівняно зі звичайно використовуваним ЗРС з 62% -ним вмістом заліза. Передбачається, що високоякісний продукт Шиманівського залізорудного проекту матиме більш високу ціну на різних ринках.

Генеральний директор Black Iron Метт Сімпсон заявив, що "Black Iron отримала кілька пропозицій щодо придбання та інвестування і вибрала Cargill на основі її пропозиції, що забезпечує оптимальний баланс обсягу інвестицій, структури і загального бачення щодо зростаючого попиту на високоякісну руду в умовах переходу світової чорної металургії до більш зеленого виробництва".

"Cargill приносить величезну користь не тільки в посиленні фінансування проекту за допомогою механізму фінансування розміром $75 млн, але, що більш важливо, завдяки своїй глобальній мережі і локальної присутності, унікальному розумінню галузі та успішному досвіду технічного маркетингу високоякісної руди клієнтам у всьому світі", - зазначив гендиректор.

У свою чергу в прес-релізі наводяться слова керуючого директора Cargill Metals Лі Кірк, який заявив про готовність допомогти у фінансуванні Шиманівського проекту Black Iron.

"Взаємини з Black Iron ідеально вписалися б до стратегії зростання Cargill Metals з розвитку портфелю високоякісної залізної руди, що знижує викиди CO2, щоб допомогти клієнтам орієнтуватися у вирішенні екологічних та вуглецевих проблем і можливостей у майбутньому, а також підтримати зусилля в галузі сталого розвитку та низьковуглецевих амбіцій чорної металургії", - резюмував топ-менеджер.

Відповідно до доданої довідки, Cargill працює в Україні з 1991 року, має офіси у декількох містах з понад 500 співробітниками. Основні українські підприємства Cargill розташовані в сільськогосподарському секторі та містять у собі глибоководний судновий термінал в порту Південний недалеко від терміналу, який Black Iron планує використовувати для відвантаження залізної руди.

Вибір Cargill як пріоритетного покупця для Black Iron ініціював такі заходи з приведення проекту в повністю профінансований стан для будівництва: оновлення техніко-економічного обґрунтування проекту почнеться після отримання та розгляду вже запитаних пропозицій. Вибір і узгодження обов'язкових умов із переважним підрядником з проектування, закупівель та будівництва, який пропонує інвестувати приблизно $65 млн до проекту. Початок комплексної перевірки за участю третьої сторони з консорціумом великих міжнародних фінансових інститутів щодо зобов'язуючих угод з пріоритетного боргу, інвестицій роялті розміром $100 млн і страхування політичних ризиків.

Вищезазначені заходи будуть підкріплені результатами оцінки впливу на довкілля і ведуться в Україні роботами з передачі землі, про які було оголошено раніше.

Металургійний бізнес Cargill зі штаб-квартирою в Сінгапурі надає послуги і рішення з доданою вартістю в глобальному ланцюжку поставок чорних металів.

Black Iron у жовтні 2010 року придбала у Geo Alliance Group Limited інвестиційної групи EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука кіпрську "дочку" Geo-Alliance Ore East Limited разом із ліцензіями за $13 млн, потім перейменувавши її в BKI Cyprus. Основні активи - 99% - в ТОВ "Шиманівського Стіл" і "Зеленівське Стіл" (обидва - Дніпро).

Розширення підприємства до 8 млн тонн на рік оцінюється в $364 млн.

У липні 2013 року після низки проблем з реалізацією проекту Black Iron повідомила про угоду з найбільшою українською гірничо-металургійною групою "Метінвест" з розвитку своїх залізорудних активів. Metinvest B.V. заплатила Black Iron Inc. $20 млн і придбала 49% у BKI Cyprus. Однак пізніше "Метінвест" вийшов з проекту.

Шиманівське залізорудне родовище оточене п'ятьма іншими діючими видобувними підприємствами, включно з залізорудним комплексом ArcelorMittal. Чинна інфраструктура, разом із доступом до електроенергії, залізничних і портових об'єктів, на думку Black Iron, дозволить швидко реалізувати проект до стадії виробництва.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Delfast планує у 2022 р. досягти 51% локалізації виробництва електробайків в Україні

Виробник упаковки "СтудіоПак" Гуржоса може стати резидентом ІП "Біла Церква"

Україна візьме участь у виставці нерухомості MIPIM у Каннах у 2022 р.

"Укроборонпром" розглядає декілька майданчиків для можливого створення індустріальних парків - гендиректор

Виробник обладнання для висотних робіт Virastar став резидентом індустріального парку "Біла Церква"

"Укрзалізниця" спільно із залізничним оператором Італії працює над попереднім ТЕО впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні

У Києві за кошти інвестора побудують новий медичний центр

Шмигаль закликав активніше залучати інвестиції в українську систему меліорації

"Аеропракт" утримує 5% частку світового ринку надлегких літаків

Виведення будівництва КОД з-під закону про ProZorro дасть змогу залучити міжнародні компанії, інтерес уже проявили США, КНР, Франція та Італія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА