Інтерфакс-Україна
16:04 04.06.2021

Мер Маріуполя закликав уряд залишати більшу частину ПДФО громадам

1 хв читати
Мер Маріуполя закликав уряд залишати більшу частину ПДФО громадам

Мер Маріуполя Вадим Бойченко вважає, що необхідно перейти до нового етапу децентралізації, збільшити обсяг податків, які залишаться в містах, на 5%, що дасть змогу громадам вийти на новий рівень розвитку.

"Громади повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати всі місцеві питання і стати драйверами розвитку всієї країни. На сьогодні в містах залишається 60% ПДФО. Збільшення податку на 5% - це той фінансовий ресурс, який можна спрямувати на розвиток віддалених районів і селищ, які приєдналися до міст у рамках реформи", - сказав він на Конгресі місцевої та регіональної влади при президентові України, передає прес-служба міськради.

Мер зазначив, що в результаті адміністративної реформи територія Маріуполя збільшилася на 16 тис. гектарів, і вона потребує серйозних інвестицій.

Так, місто розробило програму "Місто без околиць", завдяки якій жителі віддалених районів і селищ отримають ремонти доріг, освітлення, газифікацію, ремонт шкіл і амбулаторій, але щоб програма запрацювала на повну потужність, потрібне фінансування.

Також, за словами мера, важливий крок - створення індустріальних парків, оскільки вони нададуть можливість залучити інвестиції та створити нові робочі місця.

"У Маріуполі вже зроблено перші кроки щодо побудови індустріального парку "АзовАкваІнвест". Це дасть змогу створити понад 600 нових робочих місць", - додали в міськраді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

“Мономах” повідомив про триваючі інформаційні атаки, компанія запевняє у відсутності зв’язків із РФ

Група IT-компаній FRACTAL інвестує $1млн у фінтех-стартап Finerd

Єврокомісія інвестує EUR7 млн у розвиток і стійкість української культури через програму "Креативна Європа"

Американський фонд UMAEF інвестує в розробника monobank Fintech-IT Group з оцінкою $1 млрд та планами IPO

ДТЕК за 8 міс.-2025 інвестував у вуглевидобуток майже 5 млрд грн

"Метінвест" спрямував 9,72 млрд грн в Україну з початку війни, є найбільшим експортером і будує енергостанції - СЕО

Кабмін перерозподілив 14,7 млн грн на супроводження угоди зі створення Американсько-Українського інвестфонду відбудови

Американсько-український інвестфонд націлений на пошук коінвесторів та статус маркетмейкера ринку – член ради

Перші черги логістичного парку Peretyn з інвестиціями 1,3 млрд грн будуть введені до кінця року – девелопер

IFC може інвестувати $25 млн у Rebuild Ukraine Fund компанії Dragon Capital

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА