20:30 23.06.2021

Міненерго відновить державну підтримку шахти "Краснолиманська" з 1 липня

2 хв читати
Міненерго відновить державну підтримку шахти "Краснолиманська" з 1 липня

Міністерство енергетики України завершує підготовку необхідних документів, що дасть змогу відновити державну підтримку держпідприємства "Вугільна компанія "Краснолиманська" (Родинське Донецької обл.) з 1 липня, повідомила прес-служба відомства у середу.

"Першим кроком оздоровлення підприємства має стати повернення державної підтримки", - йдеться у повідомленні.

На сьогодні Міненерго також розробляє п'ятирічну програму розвитку шахти.

"Шахта "Краснолиманська" є перспективною в контексті розробки державних запасів вугілля. Наразі ми за участю представників підприємства розробляємо програму його розвитку на п'ять років", - повідомив заступник міністра енергетики Олексій Кураков, слова якого наводить прес-служба.

Під час опалювального сезону 2020-2201 рр. "Краснолиманська" була одним із найбільших постачальників вугілля на ПАТ "Центренерго".

Відповідно до фінансової звітності за 2020 рік, шахта отримала 191 млн грн чистого збитку, що на 30% менше, ніж за 2019 рік (271,9 млн грн). Чистий дохід від реалізації продукції становить 638,8 млн грн, що на 49% менше попереднього року (1243,3 млн грн).

Як повідомлялося, наприкінці 2019 року "Конкорд Консалтинг", який виступав радником з приватизації ДП "Краснолиманська", закликав Міненерго змінити керівництво держпідприємства, зокрема т. в. о. директора Сергія Пидика, які, на їхню думку, блокували процес підготовки шахти до продажу.

Гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа тоді констатував, що держшахта в останні два роки працює не в інтересах держави, а виключно на приватну компанію, пов'язану з бізнесменом Віталієм Кропачовим, оскільки з березня 2018 року ДП "Краснолиманська" не видобувало вугілля, а всі його шахтарі працювали на приватне ТОВ "Краснолиманське".

6 квітня 2021 року заступник міністра енергетики Ярослав Демченков заявив, що Пидик поновився на посаді гендиректора ДП "ВК "Краснолиманська" після відповідного рішення Солом'янського райсуду Києва.

Україна у 2020 році скоротила видобуток рядового вугілля на 7,7% (на 2 млн 406,3 тис. тонн) порівняно 2019 роком - до 28 млн 818,1 тис. тонн, зокрема видобуток підприємств Міненерго знизився на 19,5% (на 693,5 тис. тонн) - до 2,872 млн тонн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА