10:29 13.09.2021

Україна має звернути увагу на інвестиції в людський капітал - віце-президент СБ

1 хв читати
Україна має звернути увагу на інвестиції в людський капітал - віце-президент СБ

Інвестиції у фізичний капітал та інфраструктуру без достатніх вкладень у людський капітал можуть не дати Україні очікуваних дивідендів, вважає віце-президент Світового банку (СБ) у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде.

"Я вітаю той факт, що розробники політики визначили пріоритетні сфери та визнали необхідність мобілізації інвестицій", - сказала Б'єрде в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи наміри уряду стимулювати інвестиції в "точки зростання" - пріоритетні галузі.

"Проте я хочу відзначити один важливий аспект, який не був достатньо висвітлений у планах уряду - важливість людського капіталу. Сума освіти, навичок, досвіду, інноваційності та здоров'я населення є, згідно з дослідженням, найважливішим ресурсом для стабільного економічного зростання. Це клей, який об'єднує інші чинники виробництва, зокрема фізичний капітал та інфраструктуру", - додала вона.

Водночас неадекватність людського капіталу може значно вплинути на розвиток, вважає віце-президент СБ.

"Без належного людського капіталу додаткові інвестиції у фізичний капітал можуть не дати очікуваних дивідендів", - резюмувала Б'єрде.

Як повідомлялося, уряд визначив п'ять пріоритетних кластерів, які для України можуть дати максимальний мультиплікативний ефект: технологічне виробництво, енергетична безпека, безпека життя, транспорт і "Місто майстрів", або розвиток місцевих, унікальних виробництв. На думку уряду, стимулювання цих "точок зростання" інвестиціями розміром $1 млрд дасть максимальний мультиплікативний ефект і сприятиме зростанню економіки на 1-2% ВВП.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА