Інтерфакс-Україна
21:09 22.06.2023

Очільник ДТЕК у межах URC2023 закликав бізнес інвестувати в будівництво другої черги Тилігульської ВЕС обсягом EUR450 млн

3 хв читати
Очільник ДТЕК у межах URC2023 закликав бізнес інвестувати в будівництво другої черги Тилігульської ВЕС обсягом EUR450 млн

Енергохолдинг ДТЕК після запуску в роботу в травні поточного року першої черги Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт (Миколаївська область) готовий продовжувати будівництво другої її черги на 384 МВт, для чого має намір залучити 70% капіталу з необхідних EUR450 млн, повідомив його генеральний директор Максим Тімченко.

"Для нас було важливо привезти на цю конференцію конкретний проєкт. Деякі з нас тут ведуть довгу внутрішню дискусію про те, чи можемо ми дозволити собі інвестувати EUR100 млн і продовжувати будувати те, що ми обіцяли, і залишатися лідером у секторі ВДЕ і в декарбонізації. Ми вирішили продовжувати. Це буде один із найбільших вітрових парків не лише в Україні, а й у Східній Європі", - сказав Тімченко під час бізнес-столу з реформування енергосектора України в рамках URC2023.

За його словами, для будівництва 384 МВт потужності ВЕС необхідно EUR450 млн, 30% з яких ДТЕК готовий інвестувати сам.

"Тут ми просимо капітал. Отже, ми говоримо, що у нас є 384 МВТ потужностей, готових до будівництва. Ми обіцяємо, що вони можуть бути побудовані за 18 місяців, що має бути рекордним терміном для будь-якого проєкту такого розміру. Але для цього нам потрібно EUR450 млн. І я думаю, що настав час для наших фінансових установ, для наших донорів і для інших зацікавлених сторін взяти участь у цьому проєкті", - зазначив СЕО ДТЕК.

При цьому Тімченко акцентував, що будівництво ДТЕК першої черги Тилігульської ВЕС під час війни - "це головний аргумент для всіх інвесторів, яких запрошують приїхати в Україну", що ми можемо будувати і вводити в експлуатацію об'єкти.

За його словами, це внесок не лише в декарбонізацію, а й в енергетичну незалежність, оскільки очевидно, що російським військам досить складно зруйнувати одразу 19 турбін (складові першої черги - ЕР).

Говорячи загалом про презентовані Україною плани з розвитку енергосектору, Тімченко зазначив: "Якщо буде реалізовано хоча б 50% планів, Україна може стати провідним постачальником зеленої енергії у світі".

Разом із тим, він висловив упевненість, що без залучення приватного капіталу ці плани реалізувати не вдасться.

"І для мене чіткою умовою є те, як буде задіяний приватний сектор. Усі ці наміри щодо відновлення України не можуть бути реалізовані без залучення приватного сектора. Важливо, щоб ми почувалися впевнено і були готові стати частиною цього, важливим є узгодження нашого бачення", - вважає голова ДТЕК.

Як повідомлялося, згідно з презентованою на URC2023 енергостратегією України, вона має потенціал до 2050 року наростити потужності вітрової генерації - до 140 ГВт, на що необхідно $134 млрд, сонячної - до 94 ГВт (потреба в $62 млрд), накопичувачів енергії (energy storage) - до 38 ГВт ($25 млрд), атомної генерації - до 30 ГВт ($80 млрд), ТЕЦ і біоенергетичних потужностей - до 18 ГВт (немає даних щодо необхідного обсягу фінансування), гідрогенерації - до 9 ГВт ($4,5 млрд).

Крім того, зазначається, що близько $72 млрд необхідно для розвитку водневих технологій, $5 млрд - систем передачі, $4,5 млрд - гідроенергетики.

Інвестиційні можливості для нових енергетичних потужностей в Україні становлять $383 млрд, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єдиний проєктний портфель публічних інвестицій на 2026 р. на 11,4 трлн грн схвалений Стратегічною інвестрадою

Мінекономіки, UkraineInvest та британські партнери уклали меморандум для посилення інвестспроможності України

"Агропродсервіс" інвестував в будівництво заводу продтоварів "Бабуся Маруся" 45 млн грн

"Київстар " інвестував понад 3,2 млрд грн у резервне живлення та забезпечив генераторами більше 25% мережі

Данило Гетманцев вважає, що Україна потрапить до ТОП-5 експортерів озброєнь, якщо парламент прийме режим «Defence City»

Дансько-українська компанія Dropla Tech залучила EUR2,4 млн на розвиток оборонних технологій

"ДТЕК Мережі" у I пів.-2025 інвестував в підвищення надійності електропостачання 2,3 млрд грн

Данило Гетманцев: Найближчим часом запустимо проект з підтримки ОПК – "Defence.City"

Ефективне корпуправління та сприятливий бізнес-клімат в Україні визначальні для залучення іноземних інвестицій – Девіс

"Метінвест" у I півріччі незначно знизив сплату податків і в 3 рази наростив військовий збір

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА