МОЗ хоче реформувати роботу МСЕК та впровадити нові підходи до оцінки функціональності людини
Міністерство охорони здоров'я пропонує реформувати роботу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та запровадити нові підходи до оцінювання щоденного функціонування людини.
Відповідний законопроєкт розміщено на сайті відомства.
Документ серед іншого передбачає, що оцінку щоденного функціонування проводитимуть відповідні експертні комісії, сформовані у кластерних та надкластерних медзакладах. До переліку їхніх функцій комісій увійдуть встановлення групи інвалідності, направлення пацієнта на додаткове обстеження, планування та проведення повторного обстеження.
Крім того, законопроєкт передбачає, що медвисновок про тимчасову непрацездатність формується на весь період тривалості стану, що призвело до втрати працездатності.
Як повідомлялося, розроблений законопроєкт вносить зміни до 27 законів та кодексів України. Особливу увагу приділено цифровізації МСЕК під час проходження експертизи. Обов'язковість використання Електронної системи охорони здоров'я для прийняття рішень – один із антикорупційних запобіжників, переконані у відомстві.
Минулого тижня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ винесло на громадське обговорення законопроєкт, який має врегулювати медичну частину роботи МСЕК.
Крім того, минулого тижня Ляшко та представники Служби безпеки України провели 11 жовтня зустріч із головами медико-соціальних експертних комісій. За даними правоохоронців, з початку року було викрито 77 осіб, причетних до корупційних злочинів у сфері діяльності МСЕК, та виявлено сім злочинних угруповань серед їхніх представників.