16:58 23.11.2017

Законодавче закріплення презумпції згоди дасть поштовх до розвитку трансплантації в Україні - Тодуров

2 хв читати
Законодавче закріплення презумпції згоди дасть поштовх до розвитку трансплантації в Україні - Тодуров

Законодавче закріплення презумпції згоди в новій редакції закону про трансплантацію дасть поштовх до розвитку цієї галузі в Україні, вважає директор Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України Борис Тодуров.

"Білорусь сім років тому ухвалила закон, в якому закладено презумпцію згоди, і в 40 разів збільшила кількість операцій із трансплантації. Ми пропонуємо депутатам ухвалити аналогічний закон із презумпцією згоди, але вони не хочуть. У сусідній Білорусі з таким же менталітетом, як в Україні, і з таким же стартовим положенням, як у нас, за ці сім років жодної кримінальної справи щодо трансплантації не було", - сказав він журналістам у кулуарах міжнародної конференції "Реконструктивна хірургія серця" в Києві в четвер.

Б.Тодуров зазначив, що як тільки в Білорусі з'явився адекватний закон, як тільки зник дефіцит органів, почали рятувати тисячі людей і на цьому заробляти.

"Сьогодні наші пацієнти їдуть до Білорусі пересаджувати серце або інші органи і платять за це великі гроші - $100-120 тис.", - поскаржився він.

Водночас, за словами Б.Тодурова, з ухваленням закону про трансплантацію в Білорусі "зникли всілякі кримінальні речі, пов'язані з трансплантацією... Як тільки зник дефіцит органів, одразу зникла необхідність робити щось нелегально".

"Відсутність закону про трансплантологію та донорство - це дев'ять життів на день. Щодня в Україні гинуть дев'ять людей, що не дочекалися трансплантації. Це дуже актуальна проблема", - заявив він.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 квітня 2016 року прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини (№2386а-1), що передбачає презумпцію незгоди на трансплантацію.

У вересні 2017 року Міністерство охорони здоров'я України підтримало цей законопроект, розроблений парламентським комітетом з питань охорони здоров'я, а також заявило про плани в 2018 році розпочати пілотний проект із трансплантації нирки від неспорідненого трупного донора.

Україна у рамках зазначеного пілотного проекту вже в 2018 році планує здійснювати трансплантацію нирок у Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові, Львові. Фінансування цієї програми на 2019-2020 рр. передбачає виділення з держбюджету понад 112 млн грн на рік. Так, проект держбюджету-2018 передбачає 112 млн грн на пілотний проект зі зміни механізмів фінансування оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Крім того, МОЗ ініціювало зміни до посадової інструкції лікаря-анестезіолога, згідно з якими він тепер має право діагностувати смерть мозку і вживати відповідних заходів щодо збереження органів (або тканин) померлого для їх подальшої трансплантації. Функцію трансплант-координатора виконуватиме лікар-анестезіолог.

Крім того, міністерство розробило проект наказу щодо внесення змін до інструкції з вилучення органів у донора-трупа.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА