14:44 16.01.2018

В Україні зараз є близько 500 тис. доз вакцин від кору, у квітні очікується поставка ще 1 млн доз

1 хв читати
В Україні зараз є близько 500 тис. доз вакцин від кору, у квітні очікується поставка ще 1 млн доз

Наразі в Україні є близько 500 тис. доз вакцин від кору, у квітні очікується поставка ще 1 млн доз закупленої ЮНІСЕФ вакцини, повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"У квітні ми очікуємо поставки ще 1 млн доз, вони вже оплачені. Щотижня ми перерозподіляємо вакцини по регіонах. Якщо вакцини немає у вашій поліклініці, передзвоніть в обласній департамент охорони здоров'я, щоб ми могли перерозподілити вам вакцини", - сказала вона на брифінгу в Києві у вівторок.

У.Супрун зазначила, що упаковки вакцини марковані індикаторами, які змінюють свій колір в разі порушення температурного режиму при транспортуванні, і батьки, які приведуть своїх дітей на вакцинацію, можуть перевірити ці індикатори.

Разом з тим, У.Супрун підкреслила, що виписка підроблених довідок про вакцинацію є кримінальним злочином, який карається позбавленням волі терміном до восьми років.

"Є проблема - це підроблені довідки про вакцинацію. Це порушення лікарської етики і кримінальна відповідальність. Не купуйте підроблені довідки", - сказала вона.

Як повідомлялося, в Україні за 2017 рік на кір захворіли 4782 людини. Протипоказання до вакцинації від кору мають менше 1% дітей.

Раніше МОЗ повідомляло, що в Україні за останні 15 років спалахи кору було зафіксовано тричі: в 2001-му, 2006-му і 2012 рр. Зокрема, в 2012 році на кір захворіло близько 13 тис.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА