13:51 16.03.2018

Захворюваність на туберкульоз в Україні в 2017 р. знизилася на 5%

Захворюваність на туберкульоз в Україні в 2017 р. знизилася на 5%

Захворюваність на туберкульоз (ТБ) в Україні в 2017 році знизилася на 5,5% порівняно з 2016 роком, повідомив Центр громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України на своєму сайті.

Так, у минулому році було зареєстровано 21,9 тис. первинних випадків захворювання проти 23,2 тис. у 2016 році.

"Зараз ми (Україна - ІФ) випереджаємо світову тенденцію щодо зниження (1,5%) захворюваністю на туберкульоз", - уточнили в центрі.

Водночас, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я близько 20% випадків ТБ в Україні залишаються недовиявленія.

Крім того, захворюваність на ТБ в Україні, як і раніше, удесятеро перевищує показники сусідніх країн. В європейському регіоні Україна посідає друге місце за поширеністю мультирезистентного туберкульозу (МРТБ), як серед повторних випадків захворювання, так і первинних.

Протягом останніх 10 років тенденцію до зростання демонструє також захворюваність на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ. Частина коінфекції в структурі первинних випадків туберкульозу і рецидивів становить 20% - таким чином, кожен п'ятий хворий на туберкульоз є ВІЛ-інфікованим, зазначається в повідомленні.

"Протягом останніх років знижується смертність від туберкульозу - на 8-10% щорічно. Це маркер сприятливого прогнозу щодо епідеміологічного стану захворюваності на ТБ", - зазначено в повідомленні.

Щорічно в країні від туберкульозу помирають близько 4 тис. осіб.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА