Інтерфакс-Україна
12:37 04.04.2018

МОЗ має намір змінити механізм фінансування гемодіалізу

2 хв читати
МОЗ має намір змінити механізм фінансування гемодіалізу

Міністерство охорони здоров'я України має намір змінити механізм фінансування лікування пацієнтів методом гемодіалізу, а також впровадити для медичних установ єдиний тариф на цю послугу.

Про це повідомила прес-служба Антимонопольного комітету України (АМКУ) за результатами зустрічі з представниками МОЗ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо виконання рекомендацій щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток конкуренції на ринку обладнання та витратних матеріалів для гемодіалізу.

Згідно з повідомленням, єдиний тариф на послугу з гемодіалізу для медустанов планується впровадити в незалежності від їх форми власності.

У міністерстві планують створити систему електронного обліку пацієнтів, які потребують лікування методом гемодіалізу, а також умови для розвитку конкуренції на ринках відповідних медичних виробів.

Реалізація даних заходів сприятиме збільшенню кількості медустанов з надання послуги з гемодіалізу, а також поліпшенню якості її надання, розраховують у відомстві. Крім того, у пацієнта з'явиться можливість самостійно вибирати і змінювати установа, в якому він отримує медичну допомогу.

Як зазначено в повідомленні АМКУ, в Мінекономрозвитку говорять про відсутність проблем з проходженням процедури оцінки відповідності медвиробів для діалізу, а також із закупівлею витратних матеріалів для нього в порівнянні з іншого фармпродукцією.

Як повідомлялося, в жовтні 2017 року АМКУ надав Міністерству охорони здоров'я і МЕРТ обов'язкові для розгляду рекомендації щодо запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції на ринку товарів і послуг з гемодіалізу. Зокрема, комітет рекомендував розробити та затвердити техумови або стандарти, які регулювали б взаємозамінність витратних матеріалів для кожного з апаратів гемодіалізу, експлуатованих в лікарнях України.

Крім того, АМКУ рекомендував розробити та затвердити доповнення до протоколів медичної допомоги пацієнтам з п'ятої стадією ниркової недостатності з застосуванням гемодіалізу або перитонеального діалізу. Зокрема, вказати показання, підстави і порядок переведення цих пацієнтів з використання витратних матеріалів одного виробника на витратні матеріали іншого, а також розробити нормативні документи по стандартизації вимог до формування предмета закупівлі з урахуванням властивостей витратних матеріалів для гемодіалізу по їх взаємозамінності та оригінальності.

Згідно з міжнародними стандартами лікування, кожному пацієнтові потрібно не менше 156 процедур гемодіалізу в рік.

Раніше МОЗ розробило і винесло на громадське обговорення проект постанови Кабміну щодо створення реєстру пацієнтів, які потребують лікування методом ниркової замісної терапії.

ОСТАННЄ

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА