19:10 18.06.2018

Медзаклади системи НАМНУ поки що не поспішають з автономізацією

2 хв читати
Медзаклади системи НАМНУ поки що не поспішають з автономізацією

Медичні заклади системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ) поки що не проходять процедури автономізації (реорганізації в некомерційне підприємство - ІФ), повідомив директор Національного інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова професор Олександр Усенко.

"Ще жоден із медзакладів НАМНУ процедури автономізації не проходив. По-перше, наразі автономізація обов'язкова лише для медзакладів первинного рівня. У нас клініка високоспеціалізованої медичної допомоги, тобто теоретичного рівня. Реформування цього рівня здійснюватиметься з 2020 року", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

О.Усенко зазначив, що до того, коли медичні заклади третинного рівня вступлять у медреформу (2020 рік), "треба буде розібратися, які плюси в автономізації і які мінуси".

"Є юридичні питання, які до кінця залишаються відкритими. Ми поки що вивчаємо це питання, готуємося морально. Наразі НАМНУ не ставить перед нами завдання автономізуватися", - сказав він.

Коментуючи медичну реформу, О.Усенко відзначив її необхідність.

"Звичайно, реформа потрібна. Але щоб це стало зрозуміло всім, слід просто правильно обирати спікерів для того, щоб адекватно донести до людей її тези. Я - за реформу, вона назріла. Але основні її постулати потрібно доносити на місцях. Не можна просто ламати систему, потрібно бодай приїхати в область і розмовляти з людьми однією мовою. І я не говорив би директивами, я якісь речі показував би", - резюмував директор інституту ім. Шалімова.

Як повідомлялося, фінансування інституту ім. Шалімова у 2018 році становить 178 млн грн, тоді як бюджет медзакладу в 2017 році становив 60 млн грн.


Повний текст інтерв'ю О.Усенка читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА