12:54 06.08.2018

Принцип закупівель у сфері охорони здоров'я "один препарат - один лот" не виключає участі дистриб'юторів - Панаіотіді

2 хв читати
Принцип закупівель у сфері охорони здоров'я "один препарат - один лот" не виключає участі дистриб'юторів - Панаіотіді

Формування предмета закупівлі при бюджетних закупівлях у сфері охорони здоров'я "один препарат - один лот" не виключить участі в торгах дистриб'юторів, вважає державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ) Світлана Панаіотіді.

"У дистриб'юторів все одно буде можливість брати участь у торгах. І вони не відмовляться від тендерів, оскільки все одно купують лікарські засоби і зацікавлені їх реалізувати", - сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи проект методичних рекомендацій щодо формування предмета закупівель.

За словами С. Панаіотіді, нові рекомендації нададуть можливість боротися з практикою прописування умов торгів під конкретного учасника.

"Якщо хтось з учасників бачить, що тендерна документація прописана під когось конкретно, необхідно подавати скаргу. Якщо ми визначаємо, що умови дискримінаційні, ми зобов'язуємо замовника внести зміни до тендерної документації. Чи внесе він зміни, чи ні, це вже його вибір і відповідальність, на жаль, у нас немає механізму впливу за невиконання рішень комітету", - сказала вона.

С.Панаіотіді наголосила, що впровадження нового принципу не створить незручностей, пов'язаних, зокрема, зі збільшенням документообігу, при закупівлі ліків медичними та місцевими бюджетами.

"У великих закупівельників, зокрема у місцевих департаментів охорони здоров'я, клінік завжди є якась людина, що займається тендерами. Якщо для торгів буде визначено окрему людину, не буде жодних скарг і проблем із підписанням договорів або формулюванням умов закупівлі. А коли клініки будуть автономізовані, буде можливість і заробляти і виділяти необхідну кількість людей", - вважає вона.

Як повідомлялося, АМКУ очікує підписання спільного наказу МОЗ та Мінекономрозвитку щодо затвердження методично [рекомендацій щодо формування лотів при здійсненні державних закупівель лікарських засобів.

Раніше, в березні 2018 року, АМКУ надав Міністерству охорони здоров'я України, а також Міністерству економічного розвитку і торгівлі обов'язкові для розгляду рекомендації щодо удосконалення порядку визначення предмета закупівлі лікарських засобів.

За впровадження принципу "один препарат - один лот" виступила також Асоціація "Виробники ліків України". Зокрема, в асоціації акцентували увагу на тому, що об'єднання в один лот цілої низки найменувань препаратів обмежує потенційну кількість учасників - не всі виробники, які є потенційними учасниками процедури закупівлі, можуть запропонувати замовнику повний перелік товарів, наведений в умовах тендерної документації. Як правило, повний перелік препаратів, запитуваних замовником, може надати дистриб'ютор.


Повний текст інтерв'ю С.Панаіотіді читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дніпропетровська область отримала від чеських партнерів мобільне реанімаційне відділення на 13 пацієнтів

МОЗ завершило перевірку ВЛК у Києві

Усі бюро судмедекспертизи до середини 2024 року увійдуть до єдиної національної системи під управлінням МОЗ - Кузін

Через війну в Україні не діагностують до 30% випадків туберкульозу

Українські клініки отримають іще 73 потужні генератори в рамках проєкту МОЗ і СБ

Фонд UNFPA за підтримки Швеції та Норвегії передав Україні ще дві мобільні гінекологічні клініки

Кабмін затвердив стратегію добровільного донорства крові до 2028 року

У Києві почалося створення найсучаснішого Центра протезування для військових - Кличко

Мерія Лондона повідомила про початок благодійної програми з відправки авто в Україну на базі ініціативи Кличка

Волонтери ТЧХУ Житомирщини зустріли 51-й евакуаційний поїзд із Донецької області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА