20:49 04.12.2018

Одеська область лідирує за кількістю заяв на укладення договорів медустанов з НСЗУ в "третю хвилю"

3 хв читати
Одеська область лідирує за кількістю заяв на укладення договорів медустанов з НСЗУ в "третю хвилю"

Одеська область наразі лідирує за кількістю заяв на укладення договорів з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), поданих медичними закладами первинного рівня.

Таку інформацію про старт "третьої хвилі" укладення договорів наводить НСЗУ в Фейсбук, не уточнюючи при цьому кількість заяв від регіону.

За даними служби, станом на 3 грудня заяви в НСЗУ подали 437 медустанов, з них не вимагають виправлень - від 182 медустанов.

Заяви від 123 медустанов повернуті на доопрацювання, 106 заяв знаходяться на початковому етапі перевірки, 26 - тільки надійшли в НСЗУ.

НСЗУ уточнила, що служба "готова допомогти кожному медичному закладу, який є нашим партнером, або бажає їм стати, безперешкодно укласти з нами договір і перейти на нову модель фінансування".

Як повідомлялося, 26 листопада НСЗУ оголосила "третю хвилю" укладення договорів з установами первинної медичної допомоги за програмою державних гарантій медобслуговування. Договори будуть укладатися протягом трьох тижнів - з 26 листопада до 20 грудня.

Однією з новацій третьої хвилі стало те, що медзаклад може подати заяву та розраховувати на укладення договору з НСЗУ, а не так як в попередні дві "хвилі": договори укладалися лише за умови, що в реформу заходять всі установи одного регіону одночасно.

У бюджеті на 2019 рік медична субвенція для первинної медичної допомоги не передбачена.

У "першу хвилю" укладення декларацій в реформу увійшли 161 медустанова, в другу - 462. За сім місяців роботи НСЗУ на нову модель фінансування перейшли 623 медичні заклади первинної медичної допомоги, з них - 85 приватних. Декларації з лікарями підписали понад 21,4 млн осіб, з них 13,892 млн декларацій оплачувані, за якими медичний заклад отримує фінансування. НСЗУ виплатила на рахунки цих установ понад 2,454 млрд грн.

Медична реформа передбачає, що НСЗУ оплачуватиме послуги установ з надання первинної допомоги за принципом капітації, тобто медичний заклад буде отримувати встановлену суму за кожного пацієнта, незалежно від того, звертається він за медичними послугами чи ні. Капітації оплачуються із загальних податків з держбюджету.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти. Так, для за дитину віком до п'яти років - коефіцієнт 4, для дітей від шести до 17 років коефіцієнт становитиме 2,2 - 814 грн, для дорослих від 18 до 39 років - коефіцієнт 1, для дорослих від 40 до 64 років - коефіцієнт 1,2 (444 грн), а для людей старше 65 років - коефіцієнт 2 (740 грн).

Наразі за підсумками двох етапів підписання договорів з НСЗУ до роботи відповідно до новим механізмом фінансування приступили 623 суб'єкта господарювання: 538 комунальних некомерційних підприємств (КНП), 47 приватних клінік, а також 38 лікарів, які працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП).

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Щорічні втрати "Фармак" від використання фармфірмою "Дарниця" ТМ "Корвалол" становлять десятки мільйонів гривень - "Фармак"

Заступник міністра охорони здоров'я Ілик подав заяву про відставку

МОЗ запропонувало скоротити вміст нікотину в сигаретах, урегулювати обіг електронних сигарет

ДБР проводить обшуки в Міністерстві охорони здоров'я та ДП "Держбудцентр МОЗ" у справі про заволодіння виділених на реконструкцію Інституту раку коштами

МОЗ пропонує обладнати громадські місця дефібриляторами

На Луганщині 27 осіб, зокрема 22 дитини, потрапили до інфекційного відділення після купання в озері

КМДА і "Фармація" запускають соціальний проект "Ліки за карткою киянина"

На кір в Україні від початку року захворіли понад 53 тис. людей - ЦГЗ

У Львові 14 осіб госпіталізовано з харчовим отруєнням

У Чернівецькій області госпіталізовані 30 вихованців дитячого табору з симптомами отруєння

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА