17:54 23.01.2019

Програма "Безоплатна діагностика" сприятиме зниженню домінуючих у структурі смертності захворювань - глава НСЗУ

3 хв читати
Програма "Безоплатна діагностика" сприятиме зниженню домінуючих у структурі смертності захворювань - глава НСЗУ

Програма "Безоплатна діагностика", що є другим етапом медичної реформи, сприятиме зниженню захворювань, які домінують у структурі смертності в Україні.

Як пояснив агентству "Інтерфакс-Україна" глава Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко, перелік включених до програми медичних послуг, що покриватимуть за рахунок державного бюджету, визначено, зокрема, виходячи з діагностичної значущості лабораторного або інструментального дослідження для практики сімейного лікаря, педіатра і терапевта, а також для ранньої діагностики і профілактики найбільш поширених онкологічних і серцево-судинних захворювань.

"Саме серцево-судинні захворювання і онкологія домінують у структурі смертності в Україні. Реалізацією програми "Безоплатна діагностика" ми хотіли б вплинути на сумні цифри статистики", - сказав він.

О. Петренко пояснив, що до переліку аналізів і діагностичних процедур, які увійдуть до програму, внесено медичні послуги, спрямовані на ранню діагностику та профілактику онкологічних захворювань (мамографія, УЗД молочних залоз, біопсії, ендоскопічні дослідження), а також на своєчасне виявлення і моніторинг серцево-судинних захворювань (ехокардіографія, моніторинг ЕКГ, тести для визначення патологій серцево-судинної системи).

Він уточнив, що в рамках програми пацієнт зможе гарантовано отримати 54 медичні послуги, зокрема 12 нових лабораторних аналізів додатково до базових, які в рамках декларації оплачує НСЗУ сімейного лікаря/терапевта/педіатра.

Крім цього, до програми увійдуть мамографія, п'ять видів рентгена і шість видів УЗД, а також чотири види біопсії.

Програма також покриватиме видалення деяких новоутворень, ендоскопічні дослідження та операції одного дня.

"Усі послуги, які увійдуть до програми "Безоплатна діагностика", для пацієнта будуть безкоштовними. За них заплатить НСЗУ тому медзакладу, який укладе договір з НСЗУ", - сказав О. Петренко.

Глава НСЗУ уточнив, що участь у програмі "Безоплатна діагностика" на певних умовах можуть узяти як комунальні медичні установи, так і приватні.

Він наголосив, що безоплатними для пацієнта ці процедури будуть лише в разі, якщо напрям на ці обстеження і аналізи випише сімейний лікар/педіатр/терапевт, з яким підписано декларацію.

Як повідомлялося, держбюджет на 2019 рік передбачає виділення 2 млрд грн на програму "Безоплатна діагностика".

МОЗ оприлюднило проект тарифів на амбулаторно-поліклінічну вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, що увійде до програми.

Згідно з проектом постанови уряду, розміщеному на сайті Міністерства охорони здоров'я, вартість пілотних послуг з лабораторних досліджень, що оплачуватимуть за рахунок держбюджету, становить 29-120 грн, вартість інструментальних досліджень становить 82-134 грн за рентгенографічні дослідження, 84-106 грн за деякі види сонографічних досліджень (УЗД), 195-1975 грн за ендоскопії та інтервенції, зокрема пункції і біопсії. Проект також пропонує встановити тариф на проведення низки додаткових досліджень, зокрема 86 грн за УЗД молочної залози, 106 грн - за сонографію нижніх кінцівок із доплерографією, 109 грн - за мамографію, 259 грн - за холтерівське моніторування ЕКГ.

Низка експертів заявили, що запропоновані тарифи нижче їхньої собівартості.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші медичні закупівлі відбулися за електронними каталогами

Уряд дозволив Міністерству охорони здоров'я додатково закупити вакцини КПК за рахунок зекономлених на міжнародних закупівлях коштів

У Мелітополі 15 дітей і один дорослий захворіли на ротавірусну інфекцію після відвідування дитячого розважального центру

На кір в Україні з початку року захворіли понад 41,6 тис. осіб - ЦГЗ

Більше 8 млн українців скористалися урядовою програмою "Доступні ліки" - Гройсман

Більше 8000000 українців скористалися урядовою програмою "Доступні ліки"

Реформи в сфері інтелектуальної власності не повинні загрожувати розвитку вітчизняного фармвиробництва

Міністерства охорони здоров'я України та США планують укласти меморандум про співпрацю

МОЗ розробить тарифи на послуги з догляду за пацієнтами з ВІЛ для переходу від грантового до держфінансування

У Черкасах 75 школярів отруїлися невідомою речовиною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА