17:47 11.03.2019

Батьки не щеплених дітей пікетували мерію Запоріжжя, вимагаючи допуску до шкіл і дитсадків

2 хв читати
Батьки не щеплених дітей пікетували мерію Запоріжжя, вимагаючи допуску до шкіл і дитсадків

У Запоріжжі мерію пікетували городяни, які протестують проти примусу держави до вакцинації дітей, яких без щеплень не допускають до навчання у школах, а також до дитячих садків.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в понеділок біля будівлі Запорізької міської ради зібралося понад десять людей, які тримали плакати "За рівний доступ до освіти", "Ми проти примусової вакцинації", "Вакцинація - вільний вибір кожного".

Учасники акції заявили, що їхні не вакциновані діти зазнають дискримінації: без довідки про щеплення їх не пускають до шкіл і дитячих дошкільних закладів. На думку присутніх, так порушується Конституція України про право на освіту.

Під час дискусії з активістами представники міської влади зазначили, що не щеплені діти не допускаються в дитячі заклади, оскільки на сьогодні вакцинація обов'язкова у зв'язку з напруженою епідемічною ситуацією в країні. На початку вересня 2018 року відповідний наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України отримали всі дитячі заклади країни.

Представники департаменту охорони здоров'я Запоріжжя наголосили, що з початку року в обласному центрі на кір захворіли 178 городян, з них 27 дітей. Більшість із хворих не мали щеплень. При цьому вони зазначили, що батьки мають право відмовитися від вакцинації своїх дітей. У цьому випадку вони можуть обрати іншу форму навчання: екстернат у школі або соціальний патронат для дошкільнят. Також є й інші форми навчання.

Також серед протестувальників проти обов'язкової вакцинації в Україні були ті, хто вважає обов'язковою вакцинацію дітей, які відвідують школи й дитячі садки. Вони прийшли на акцію з гаслами "Ти можеш наражати на небезпеку свою дитину, але не мою".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ поширило проєкт "Мобільні аптеки" вже на вісім регіонів

Український Червоний Хрест передав два санітарні автомобілі до медзакладів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

Понад тисяча сімей отримала грошову допомогу від Українського Червоного Хреста на реабілітацію

Лабораторний ринок в Україні з початку року зріс на 20% у натуральному виразі та на 25% - у грошовому - "Сінево"

Співпраця з НСЗУ не мала істотного впливу на ринок лабораторної діагностики - "Діла"

В українських клініках встановлено понад 11 тис. автоматичних генераторів на випадок блекаутів - МОЗ

Американская АМС Healthcare построит новый реабилитационный корпус на базе Киевского облцентра ментального здоровья

Інститут ім. Філатова отримав як гумдопомогу препарат для лікування внутрішньоочних злоякісних пухлин у дітей

Український Червоний Хрест оголосив конкурс на найкращий ескіз шеврона загонів швидкого реагування

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА