13:42 18.03.2019

МОЗ України встановить граничні ціни на ліки з Нацпереліку

1 хв читати
МОЗ України встановить граничні ціни на ліки з Нацпереліку

Міністерство охорони здоров'я України встановить граничні ціни на лікарські засоби з Національного переліку, які залежатимуть від вартості діючої речовини в сусідніх країнах, повідомляється на сайті міністерства.

Згідно з повідомленням, аналогічна модель регулювання цін на ліки вже працює в програмі реімбурсації та дає позитивні результати. Через програму "Доступні ліки" регулюються ціни на 23 діючі речовини, ще для 30 препаратів МОЗ планує цього року запровадити цінове регулювання за моделлю референтного ціноутворення (порівняння цін на ліки в п'яти сусідніх країнах).

Як зазначають у міністерстві, близько 60 із 427 препаратів Нацпереліку в грошовому виразі становлять 80% від загального обсягу закупівель. Очікується, що запровадження регулювання вартості цих препаратів дасть змогу медзакладам заощадити кошти для закупівлі більшої кількості ліків.

Обмеження цін на ліки діятиме на закупівлі медзакладами за бюджетні кошти і застосовуватиметься для тих препаратів, ціни на які в Україні вищі, ніж в інших країнах. Ціну встановлюватимуть на основі середнього з трьох найменших значень п'яти сусідніх країн.

Додатково застосовуватиметься понижувальний коефіцієнт 0,8 для корекції ціни на рівень доходу і платоспроможності в Україні. Така методика застосування корекції на рівень доходу і понижувального коефіцієнта рекомендована ВООЗ для країн, що мають низький рівень доходів громадян.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА