Інтерфакс-Україна
21:45 18.03.2020

МОЗ попереджає про неприпустимість припинення медичної допомоги в онкологічних клініках

2 хв читати
МОЗ попереджає про неприпустимість припинення медичної допомоги в онкологічних клініках

Міністерство охорони здоров'я України попереджає місцеві департаменти охорони здоров'я та клініки про неприпустимість припинення надання медичної допомоги в онкологічних клініках.

"Звертаємо увагу на необхідність не припиняти проведення заходів, пов'язаних із наданням медичної допомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я при онкологічних захворюваннях або захворюваннях, що вимагають кардіоторакальних оперативних втручань, у разі якщо припинення або відстрочка такої медичної допомоги несе серйозні ризики для життя і здоров'я", - йдеться в офіційному листі відомства, текст якого має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

Як повідомив агентству головний лікар Національного інституту раку (НІР) професор Андрій Безносенко, від пацієнтських організацій надходила інформація, що в онкологічних клініках деяких регіонів пацієнтам почали відмовляти в наданні медичної допомоги через карантин.

"Я бачу, що це проблема окремих лікарів і окремих клінік", - сказав він.

Безносенко підкреслив, що згідно зі світовою практикою онкологічні клініки не перепрофілюються для лікування коронавірусної інфекції і продовжують лікування онкологічних пацієнтів.

"Онкологічні клініки не можуть бути перепрофільовані. Пацієнту з меланомою не можна сказати: "Приходь після карантину", тому, що пацієнт від меланоми точно помре", - сказав він.

У свою чергу Міністерство охорони здоров'я в своєму Телеграм-каналі повідомило, що надання медичної допомоги пацієнтам, що потребують її за життєвими показниками, під час карантину продовжиться.

"У мережі поширюється інформація про те, що в зв'язку з карантином в українських лікарнях нібито припиниться надання медичної допомоги, зокрема при пологах або онкопацієнтам. Міністерство охорони здоров'я запевняє, що ця інформація не відповідає дійсності. Всі медпослуги, ненадання яких становить серйозний ризик для життя і розвитку загрозливих йому станів або може привести до розвитку критичних станів, повинні надаватися в повному обсязі і своєчасно", - повідомило відомство.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Обмеження постачання ліків одному дистриб’ютору на рівні 20% не вплине на наявність препаратів у великих аптечних мережах – експерт

Обмеження відпуску ліків одному дистриб’ютору у межах 20% юридично вразливе і несе логістичні ризики – "Санофі"

Виробники та імпортери задекларували в Нацкаталозі ціни на 2,7 тис. препаратів

Саудівська Аравія запустила 5-й пакет допомоги із протезування українців у Польщі на $3,5 млн

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Львівські лікарі провели унікальну операцію ALPPS на печінці 10-місячному малюку

"Санофі та мережа медцентрів Into-Sana оголосили про стратегічне партнерство

Ляшко залишається міністром охорони здоров’я в оновленому уряді, профільний комітет Ради сподівається на продовження плідної співпраці

"Артеріум" на 2010 р. мав в РФ реєстрацію до 12 препаратів, наразі правами на деякі препарати корпорації в РФ володіє "АРТ-ФАРМ" - відкриті джерела

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА