Інтерфакс-Україна
21:45 18.03.2020

МОЗ попереджає про неприпустимість припинення медичної допомоги в онкологічних клініках

2 хв читати
МОЗ попереджає про неприпустимість припинення медичної допомоги в онкологічних клініках

Міністерство охорони здоров'я України попереджає місцеві департаменти охорони здоров'я та клініки про неприпустимість припинення надання медичної допомоги в онкологічних клініках.

"Звертаємо увагу на необхідність не припиняти проведення заходів, пов'язаних із наданням медичної допомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я при онкологічних захворюваннях або захворюваннях, що вимагають кардіоторакальних оперативних втручань, у разі якщо припинення або відстрочка такої медичної допомоги несе серйозні ризики для життя і здоров'я", - йдеться в офіційному листі відомства, текст якого має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

Як повідомив агентству головний лікар Національного інституту раку (НІР) професор Андрій Безносенко, від пацієнтських організацій надходила інформація, що в онкологічних клініках деяких регіонів пацієнтам почали відмовляти в наданні медичної допомоги через карантин.

"Я бачу, що це проблема окремих лікарів і окремих клінік", - сказав він.

Безносенко підкреслив, що згідно зі світовою практикою онкологічні клініки не перепрофілюються для лікування коронавірусної інфекції і продовжують лікування онкологічних пацієнтів.

"Онкологічні клініки не можуть бути перепрофільовані. Пацієнту з меланомою не можна сказати: "Приходь після карантину", тому, що пацієнт від меланоми точно помре", - сказав він.

У свою чергу Міністерство охорони здоров'я в своєму Телеграм-каналі повідомило, що надання медичної допомоги пацієнтам, що потребують її за життєвими показниками, під час карантину продовжиться.

"У мережі поширюється інформація про те, що в зв'язку з карантином в українських лікарнях нібито припиниться надання медичної допомоги, зокрема при пологах або онкопацієнтам. Міністерство охорони здоров'я запевняє, що ця інформація не відповідає дійсності. Всі медпослуги, ненадання яких становить серйозний ризик для життя і розвитку загрозливих йому станів або може привести до розвитку критичних станів, повинні надаватися в повному обсязі і своєчасно", - повідомило відомство.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

"Лікарі без кордонів" відмічають збільшення звернень по допомогу через ПТСР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА