14:53 29.04.2020

МОЗ виключило держпідприємство МЗУ з казначейської мережі за програмою резервного фонду - Жумаділов

3 хв читати
МОЗ виключило держпідприємство МЗУ з казначейської мережі за програмою резервного фонду - Жумаділов

Міністерство охорони здоров'я відреагувало на скандал, який розгорнувся навколо закупівлі костюмів біозахисту для боротьби з COVID-19 за державні кошти, вилученням держпідприємства "Медичні закупівлі України" (МОЗ) з казначейської мережі за програмою резервного фонду, повідомив директор держпідприємства МЗУ Арсен Жумаділов.

"Я і в усному, і в письмовому вигляді довів до міністерства позицію неприйняття ДП вимог, що є незаконними та такими, що компрометують об'єктивність та неупередженість наших закупівельних процедур. МОЗ відреагувало напрочуд швидко. Нашу закупівлю було заблоковано, а ДП виключили з казначейської мережі за програмою резервного фонду. Одночасно із цим у ЗМІ здійнялась хвиля замовних статей, що наносять шкоду репутації ДП як стратегічного закупівельника в сфері охорони здоров'я", - написав він на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Жумаділов наголосив, що наслідком ситуації, що склалася навколо закупівлі костюмів біозахисту, стало фактичне виключення держпідприємства з процесу підготовки до запуску нинішніх закупівель за централізованими програмами МОЗ (онкологія, серцево-судинні, АРВ тощо).

"Йдеться про річний бюджет у майже 10 млрд грн., з яких безпосередньо ДП має провести закупівлю на понад 6 млрд грн", - уточнив він.

Жумаділов також зазначив, що у такий спосіб МОЗ заморозило процедури визначення держпідприємства централізованою закупівельною організацією (ЦЗО), яке відкрило б можливість для держпідприємства допомагати реформованим лікарням здійснювати закупівлі й скорочувати витрати на закупівлі.

"Йдеться про потенційний обсяг закупівель у розмірі 20 млрд грн. Середня економія від повноцінного запуску ЦЗО мала б скласти 3-5 млрд грн на рік", - сказав він.

Жумаділов також зазначив, що в рамках нещодавно сформованого спеціального фонду в 65 млрд грн для закупівель щодо COVID-19 певну частину коштів спрямовуватимуть на закупівлю товарів. Кошти місцевих бюджетів становлять до 4 млрд грн.

"Держпідприємство наразі не бере участі в закупівлях ні по першому джерелу видатків, ні по другому. Якби брали, це також показало би значну економію і в цих закупівлях", - сказав він.

Як повідомлялося, держпідприємство МЗУ 21 квітня повідомило, що провело всі необхідні процедури для закупівлі 90 тис. костюмів біологічного захисту згідно з виставленими МОЗ вимогами. Виробником костюмів виступила компанія "Текстиль-Контакт", яка спеціально розпочала їх виробництво для МЗУ. Власним коштом компанія виробила 20 тис. костюмів. Ціна костюмів становила 245 грн/шт. за очікуваної МОЗ ціни 396 грн за одиницю.

Водночас уже після проведення процедури цих торгів МОЗ змінило вимоги до костюмів і уклало договір на закупівлю 71,374 тис. костюмів, виготовлених у КНР, на суму 35,874 млн грн (488,6 грн/шт.), пояснюючи це необхідністю отримати костюми відповідно до ДСТУ EN 14126, проте такої вимоги МОЗ не поставило спочатку.

У МЗУ наголосили, що товар, який планує закупити МОЗ, в Україні ще треба буде перевірити на відповідність цій сертифікації. За даними ЗМІ, це костюми китайського виробництва.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова повідомила, що самостійно закуплені МОЗ костюми по 478 грн/шт. гарантують безпеку медикам, на відміну від закуплених держпідприємством "Медичні закупівлі України", адже мають проклеєні шви, а вибрані МЗУ - ні.

29 квітня Шаталова повідомила, що звернулася до правоохоронних органів із заявою про злочин ДП "Медичні закупівлі України" (МЗУ), за її словами МЗУ порушило законодавство України, не подавши до МОЗ технічного завдання на закупівлю костюмів біозахисту.

При цьому Шаталова того самого дня повідомила, що під час постачання закуплених МОЗ у КНР 71 тис. костюмів біозахисту можлива затримка через упровадження урядом цієї країни додаткового регулювання на експорт засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що доставкою до України засобів та обладнання, необхідних для подолання епідемії COVID-19, яку досі курирував Офіс президента України, в подальшому займатиметься Міністерство охорони здоров'я України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА