10:22 20.07.2020

Степанов: Для розвитку трансплантації в Україні необхідно вирішити низку питань

1 хв читати
Степанов: Для розвитку трансплантації в Україні необхідно вирішити низку питань

Для розвитку системи трансплантації в Україні необхідно обладнати медзаклади і створити центри траспланткоординації, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві в понеділок.

"Ми створили окремий підрозділ, який займається питаннями трансплантації. Є багато питань, які нам потрібно вирішити для розвитку трансплантації в Україні. Перш за все це нерозвиненість донорського етапу, що пов'язано з відсутністю практики діагностики смерті мозку. Також питання є в розвитку транспланткоординації. У нас є центр транспланткоординації, і нам треба створити такі центри, створити траспланткоординаторів у всій країні. Це люди, які безпосередньо займаються технічним забезпеченням під час трансплантації", - сказав він.

"Також ми говоримо про необхідність забезпечити лікарні відповідним обладнанням - це газоаналізатори, лабораторії типування клітин. Також є питання підготовки хірургів. На сьогодні у нас є 19 лікарень у всій країні, які можуть робити органну трансплантацію і шість, які можуть робити трансплантацію кісткового мозку", - додав міністр.

Степанов також наголосив, що на фінансування трансплантації до кінця року передбачено 112 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА