14:23 30.07.2020

Попередні підсумки кліндослідження "Корвітину" показали ефективність під час лікування COVID-19 - експерт

2 хв читати
Попередні підсумки кліндослідження "Корвітину" показали ефективність під час лікування COVID-19 - експерт

Попередні результати клінічних досліджень препаратів "Корвітин" і "Квертин" показали ефективність під час лікування COVID-19, заявив національний координатор клінічного випробування, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігор Зупанець.

"На підставі результатів можна стверджувати, що дослідження має бути продовжено. І варто звернутися до Міністерства охорони здоров'я, адже вже на цьому етапі є передумови для включення цього препарату до протоколів лікування COVID-19", - сказав він під час прес-брифінгу в Києві в четвер.

За його словами, за результатами лабораторних досліджень застосування зазначених препаратів перешкоджає розвитку цитокінового шторму (реакція організму, яка призводить до розвитку сильних запальних процесів з ураженням легень, печінки та нирок).

"За попередніми даними, які ми отримали і зробили проміжний статистичний звіт, не було побічних ефектів від застосування препаратів "Корвітин" і "Квертин". Простежувалася чіткіша позитивна динаміка симптомів. Іншими словами - пацієнти суб'єктивно почували себе краще. Об'єктивними показниками були результати лабораторних досліджень, які проводили в одній із провідних лабораторій світового рівня, куди відправляли ці зразки. Результати показали, що вміст феритину знижується. Це дає змогу робити висновок, що препарат перешкоджатиме розвитку цитокінового шторму. І це є підсумком прямої протизапальної дії "Кверцетину", - сказав Зупанець.

Як зазначив експерт, аналогічні препарати на основі "Кверцетину" досліджують у Канаді.

"Є дані про те, що закордонні вчені широко обговорювали застосування "Кверцетину" для лікування коронавірусної інфекції. 31 травня в Канаді розпочали клінічні дослідження "Кверцетину" в пероральній формі. Ми розпочали такі дослідження 14 травня", - сказав він, додавши, що тільки в Україні є внутрішньовенна форма препарату ("Корвітин").

Зупанець також наголосив, що препарат використовують у реальній клінічній практиці для пацієнтів із корнавірусною інфекцією за показаннями серцево-судинної патології.

"Нині в рамках рандомізованого клінічного дослідження залучено 30 пацієнтів у трьох клініках у різних областях України. Але в реальній клінічній практиці ці препарати призначають пацієнтам із коронавірусною інфекцією за показаннями серцево-судинної патології - є майже 800 таких пацієнтів", - сказав він.

За словами експерта, дослідження можуть завершитися в першому кварталі 2021 року, після чого результати буде передано до Державного експертного центру для верифікації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін дозволив проводити вакцинацію в аптеках

ТЧХУ взяло участь у міжнародній зустрічі з психосоціальної підтримки дітей-переселенців в Угорщині

Єдиний орган держконтролю у фармсфері може бути створено до завершення дії воєнного стану - Ляшко

Медмережа "Добробут" уклала контракт із НСЗУ за пакетом лікування безпліддя в рамках ПМГ

"Сінево" заявляє про досягнення домовленості з ДБР

"Сінево" заявляє про загрозу зупинення лабораторій через арешт ДБР

Україна до кінця 2025 року запустить роботу щонайменше 30 центрів ментального здоров'я на базі кластерних лікарень - Ляшко

Ухвалено за основу законопроєкт, що регулює важливі питання функціонування закладів охорони здоров'я

Україна сама закриває потреби в донорській крові, в постачанні з-за кордону потреби немає - Ляшко

В Національному центрі "Український дім" відбулася презентація книги С.Нагорянського про дитячу лікарню "Охматдит"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА