Інтерфакс-Україна
14:23 30.07.2020

Попередні підсумки кліндослідження "Корвітину" показали ефективність під час лікування COVID-19 - експерт

2 хв читати
Попередні підсумки кліндослідження "Корвітину" показали ефективність під час лікування COVID-19 - експерт

Попередні результати клінічних досліджень препаратів "Корвітин" і "Квертин" показали ефективність під час лікування COVID-19, заявив національний координатор клінічного випробування, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігор Зупанець.

"На підставі результатів можна стверджувати, що дослідження має бути продовжено. І варто звернутися до Міністерства охорони здоров'я, адже вже на цьому етапі є передумови для включення цього препарату до протоколів лікування COVID-19", - сказав він під час прес-брифінгу в Києві в четвер.

За його словами, за результатами лабораторних досліджень застосування зазначених препаратів перешкоджає розвитку цитокінового шторму (реакція організму, яка призводить до розвитку сильних запальних процесів з ураженням легень, печінки та нирок).

"За попередніми даними, які ми отримали і зробили проміжний статистичний звіт, не було побічних ефектів від застосування препаратів "Корвітин" і "Квертин". Простежувалася чіткіша позитивна динаміка симптомів. Іншими словами - пацієнти суб'єктивно почували себе краще. Об'єктивними показниками були результати лабораторних досліджень, які проводили в одній із провідних лабораторій світового рівня, куди відправляли ці зразки. Результати показали, що вміст феритину знижується. Це дає змогу робити висновок, що препарат перешкоджатиме розвитку цитокінового шторму. І це є підсумком прямої протизапальної дії "Кверцетину", - сказав Зупанець.

Як зазначив експерт, аналогічні препарати на основі "Кверцетину" досліджують у Канаді.

"Є дані про те, що закордонні вчені широко обговорювали застосування "Кверцетину" для лікування коронавірусної інфекції. 31 травня в Канаді розпочали клінічні дослідження "Кверцетину" в пероральній формі. Ми розпочали такі дослідження 14 травня", - сказав він, додавши, що тільки в Україні є внутрішньовенна форма препарату ("Корвітин").

Зупанець також наголосив, що препарат використовують у реальній клінічній практиці для пацієнтів із корнавірусною інфекцією за показаннями серцево-судинної патології.

"Нині в рамках рандомізованого клінічного дослідження залучено 30 пацієнтів у трьох клініках у різних областях України. Але в реальній клінічній практиці ці препарати призначають пацієнтам із коронавірусною інфекцією за показаннями серцево-судинної патології - є майже 800 таких пацієнтів", - сказав він.

За словами експерта, дослідження можуть завершитися в першому кварталі 2021 року, після чого результати буде передано до Державного експертного центру для верифікації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До міжнародних закупівель ліків в рамках Critical Medicines Alliance приєдналися 6 українських фармзаводів

Медцентр мережі "Добробут" зазнав незначних пошкоджень від нічної ракетної атаки, надає безоплатну допомогу постраждалим

ДП "Електронне здоров’я" запустило реєстри дезінфекційних засобів та харчових добавок на платформі "Дія. Engine"

Послугою безоплатного зубопротезування і стоматдопомоги з початку року скористалися понад 25 тис. захисників

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

Шмигаль: Цього року бюджет на медицину збільшено на понад 13,5 млрд грн

Суттєве зниження цін на 300 найменувань лікарських засобів спостерігається з кінця лютого – МОЗ

НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

Хірурги з Канади та США в ході 5-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 26 пораненим українцям

МОЗ ініціює перевірки, щоб виявити аптеки без дипломованих фармацевтів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА