18:20 03.12.2020

Фармвиробники сподіваються на спрощення процедури та умов держреєстрації АФІ для подолання дефіциту - президент АВЛУ

2 хв читати
Фармвиробники сподіваються на спрощення процедури та умов держреєстрації АФІ для подолання дефіциту - президент АВЛУ

Вітчизняні фармацевтичні виробники сподіваються на спрощення процедури та умов державної реєстрації активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), яке дасть змогу зберігати обсяги виробництва лікарських засобів в умовах дефіциту АФІ, повідомив президент асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ) Петро Багрій.

"На одній із нарад у МОЗ було ухвалено рішення спростити процедуру та умови держреєстрації АФІ, що входять до складу всіх лікарських засобів, у зв'язку із загостренням проблем постачання в Україну сировини для виробництва ліків через запровадження основними постачальниками АФІ (Китай, Індія) обмежень на експорт, у разі заміни виробника АФІ для реєстрації альтернативних постачальників АФІ задля уникнення дефіциту необхідних лікарських засобів", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Голова АВЛУ також зазначив, що вітчизняні фармвиробники сподіваються, що буде розглянуто можливості використання механізмів державних гарантій, державного замовлення та державного резерву для закупівлі лікарських засобів.

Водночас Багрій вважає, що одним із реальних кроків держави, який дав би змогу розв'язати проблему дефіциту імпортних АФІ, могло б стати звернення посольств України до урядів країн, в яких виробляють АФІ.

"Треба розглядати реальні кроки. Це може бути допомога з боку наших посольств, які можуть звернутися до урядів держав, де виробляють АФІ, наприклад Китаю чи Індії, щоб вони якимсь чином звернули увагу на Україну, збільшили квоти. Хоча ми розуміємо, що ефект від цього навряд чи буде, оскільки до цих урядів звертаються і Сполучені Штати, і ЄС, і весь світ, який стоїть у черзі", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ поширило проєкт "Мобільні аптеки" вже на вісім регіонів

Український Червоний Хрест передав два санітарні автомобілі до медзакладів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

Понад тисяча сімей отримала грошову допомогу від Українського Червоного Хреста на реабілітацію

Лабораторний ринок в Україні з початку року зріс на 20% у натуральному виразі та на 25% - у грошовому - "Сінево"

Співпраця з НСЗУ не мала істотного впливу на ринок лабораторної діагностики - "Діла"

В українських клініках встановлено понад 11 тис. автоматичних генераторів на випадок блекаутів - МОЗ

Американская АМС Healthcare построит новый реабилитационный корпус на базе Киевского облцентра ментального здоровья

Інститут ім. Філатова отримав як гумдопомогу препарат для лікування внутрішньоочних злоякісних пухлин у дітей

Український Червоний Хрест оголосив конкурс на найкращий ескіз шеврона загонів швидкого реагування

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА