11:03 17.12.2020

Вакцинацію від COVID-19 в Україні проводитимуть у декілька етапів - міністр охорони здоров'я

3 хв читати
Вакцинацію від COVID-19 в Україні проводитимуть у декілька етапів - міністр охорони здоров'я

Вакцинацію від COVID-19 в Україні проводитимуть у декілька етапів для різних груп населення, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві у п'ятницю.

"Ми закінчуємо розробку Національного плану впровадження вакцинації від COVID-19 на території України. Гадаю, що в п'ятницю зможу його підписати та затвердити відповідним наказом. Ми чітко пропрацювали всі етапи проведення вакцинації" - сказав він.

За словами міністра, на першому етапі, коли буде низький доступ до вакцини і кількість вакцин не перевищуватиме 10% від загальної кількості населення, заплановано охопити щонайменше 700 тис. осіб: медпрацівників, військовослужбовців ООС, працівників соцсфери, працівників інтернатів, будинків для людей похилого віку.

На другому етапі вакциною забезпечать людей віком старше 60 років, працівників навчальних закладів, працівників структур, які гарантують безпеку держави, зокрема ДСНС, Нацполіції тощо.

На третьому - людей від 17 до 59 років, які належать до груп медичного ризику, інші категорії населення та професійних груп, які мають ризик захворюваності.

Планується також передбачити проведення вакцинації для громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Вакцинація відбуватиметься на базі кабінетів щеплень, в Україні станом на грудень їх 11,346 тис.

"Ми плануємо створити мобільні бригади з імунізації за умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації. Мобільні бригади у всіх регіонах будуть здатні здійснювати до 190 тис. щеплень на тиждень. Також планується проводити щеплення через мережу сімейних лікарів (23,795 тис. лікарів "первинки"). Крім того, ми розглядаємо шляхи створення тимчасових центрів вакцинації", - повідомив Степанов, додавши, що у такий спосіб Україна зможе робити понад 2 млн щеплень на тиждень.

Крім цього, міністр зазначив, що МОЗ спільно з Мінцифри опрацьовують варіант створення відповідної електронної платформи щодо реєстрації громадян для вакцинації. "Ми також використовуватимемо запис телефоном через сімейних лікарів", - додав він.

Водночас Степанов наголосив, що коштів, закладених у бюджеті 2021 року, недостатньо для закупівлі вакцин.

"Ми провели детальний розрахунок суми, яку необхідно було закласти в бюджет - 15,1 млрд грн. Але в бюджеті 2021 року на вакцинацію виділено 2,6 млрд грн. Ми розуміємо, що цієї суми буде недостатньо. Наразі в екстреному порядку МОЗ шукає кошти на закупівлю вакцин. Ми провели відповідні розрахунки, що ми можемо заощадити, провели консультації з урядом і дійшли до того, що можемо акумулювати до 2,3 млрд грн. Наша позиція - вакцинувати всіх громадян, але насамперед вакцинуватимуть групи ризику", - сказав він.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я України планує провести першу вакцинацію від COVID-19 у лютому 2021 року, воно веде переговори з компаніями-виробниками вакцин від COVID-19. Крім того, Україна отримала від COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19) офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від COVID-19 і очікує постачання наприкінці першого - початку другого кварталу 2021 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медвузи Києва, Львова та Харкова у вересні розпочнуть навчання на магістратурі з протезування та ортезування

Єврокомісія надала недостатній доступ до інформації про закупівлю вакцин від COVID-19 - суд ЄС

Інститут ім. Філатова отримав грант на розробку ранньої діагностики стрес-асоційованих психологічних змін

Низка запущених для поліпшення доступу до лікування механізмів не спрацювала, ПДВ при держзакупівлях ліків скорочує обсяг закупівель - думка

Кличко оглянув щойно оновлений Київський міський центр нефрології та діалізу, де зараз лікують дітей з "Охматдиту

Унаслідок ракетної атаки на "Охматдит" постраждали 300 осіб - гендиректор клініки

Повністю "Охматдит" зможе відновити роботу через пів року - гендиректор клініки

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА