13:19 09.02.2021

У ВООЗ вважають вкрай малоймовірним лабораторне походження COVID-19

2 хв читати
У ВООЗ вважають вкрай малоймовірним лабораторне походження COVID-19

Експерти місії Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) вважають вкрай малоймовірним лабораторне походження коронавірусу COVID-19, заявив експерт ВООЗ із зоонозних інфекцій та продовольчої безпеки Петер Бен Ембарек.

"Гіпотеза про те, що всьому виною - витік із лабораторії, вкрай малоймовірна... І це не та гіпотеза, яка потребує подальшого вивчення в рамках пошуків джерела походження вірусу", - заявив він на прес-конференції за підсумками роботи місії в Китаї. Бен Ембарек – голова групи експертів ВООЗ.

Припущення про те, що вірус міг просочитися з лабораторії, зокрема, озвучував колишній президент США Дональд Трамп та екс-держсекретар Майк Помпео. Трамп заявляв, що витік міг відбутися через некомпетентність китайських учених. Про це саме говорив і Помпео, він посилався на дані, які вказували на те, що "все розпочалося поблизу лабораторії". У Китаї завжди відхиляли ці припущення.

Експерти ВООЗ у Китаї займалися вивченням походження вірусу. Вони приступили до роботи 28 січня після того, як відбули обов'язковий двотижневий карантин. Під час роботи вони ознайомилися з обстановкою на низці міських ринків Уханя, відвідали кілька лікарень, центр хвороб тварин та Уханський інститут вірусології.

Перша спеціальна група ВООЗ побувала в Китаї в лютому 2020 року. Експерти дійшли висновку, що вірус зоонозного походження міг передатися людині від летючих мишей, але загалом залишили питання про джерело інфекції відкритим.

Ще одна група фахівців організації мала приїхати в Китай у липні й встановити походження коронавірусу. Але з неї до Китаю потрапили лише два експерти. Вони не їздили до Уханя і займалися визначенням "обсягу й сфери охоплення" роботи для наступного, третього, етапу місії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

Попит на неврологічні препарати з початку року суттєво зростає - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА