08:59 05.03.2021

В Україні близько 300 пластичних хірургів, але немає статистики щодо операцій та ускладнень - експерти

2 хв читати
В Україні близько 300 пластичних хірургів, але немає статистики щодо операцій та ускладнень - експерти

В Україні активно працюють близько 300 пластичних хірургів, але відсутня статистика стосовно проведених ними операцій, галузь потребує формування прозорих правил гри, вважає заслужений лікар України Дмитро Слоссер.

"В Україні близько 300 пластичних хірургів, які проводять операції, але відсутня будь-яка статистика - скільки операцій виконується, скільки пацієнтів пройшло, скільки отримали ускладнення", - сказав він під час "круглого столу" в Києві.

Слоссер також наголосив на необхідності врегулювання обігу медвиробів, які застосовуються в сфері пластичної хірургії.

"На ринку України представлено 200 філерів, але тільки менше половини з них зареєстровані належним чином. Як можна так працювати? Ми хочемо, щоб фахівці дотримувалися правил гри, але ці правила треба створити", - сказав він.

Зі свого боку, заступник голови парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва наголосила на необхідності включення маніпуляцій реконструктивної та пластичної хірургії до переліку пакетів медпослуг у рамках Програми медичних гарантій (ПМГ), зокрема, онкологічних реконструктивних операцій у жінок після видалення молочних залоз.

"Потрібно, щоб НСЗУ оплачувало такі операції, що проводяться за медичними показаннями", - сказала вона.

У свою чергу, президент Українського союзу естетичних пластичних хірургів USAPS Павло Денищук зазначив, що, зокрема, неврегульованість сфери пластичної хірургії призводить до того, що Україна втрачає можливості розвитку потенціалу медичного туризму і потоки пацієнтів.

"Більшість пацієнтів за пластичною хірургією направляються до Туреччини. І це прикро, адже можливості України в цьому сенсі дуже потужні. Якби нам держава сприяла в деяких юридичних моментах - ми б за лічені роки перенаправили ці потоки з Туреччини до нас", - вважає він .

Зі свого боку, голова правління Ради експертів естетичної медицини України (UBAME) Єгор Колодченко наголосив, що "поняття естетична медицина - не існує де-юре, але де-факто - це величезний ринок".

"Це не тільки косметологія або пластична хірургія. Це багато спеціальностей, які визначають якість життя. Але ринок нерегульований, у нас відсутня естетика, як спеціальність взагалі. Навіть самі медики - пластичні хірурги - не можуть сказати, що у них є професія. Відсутні кваліфікаційні вимоги для виконання більшості маніпуляцій в естетичній медицині. Застаріле законодавство, відсутні протоколи процедур, немає реєстрів медичних виробів", - сказав він.

Згідно з даними UBAME, нині в сфері естетичної медицини в Україні працюють понад 80 тис. фахівців.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У регіони вже розвезено майже 70% медтоварів, поставлених у рамках держзакупівель 2021 року

Українські співробітники індійської "Діа Фарма Лімітед" від початку війни відновили роботу лікарями та медсестрами в українських лікарнях

Для повоєнного відновлення системи охорони здоров'я потрібно запровадити сучасні стандарти замість радянських норм – ЄБА

Лікарня у звільненому Макарові готується до реконструкції - голова Київської ОВА

МОЗ готує план відновлення зруйнованих медзакладів України, основою стануть медичні кластери – заступник міністра

ВООЗ готується до поширення холери та інших інфекційних захворювань на окупованих територіях

МОЗ створило мобільні бригади для радіоактивного, хім- та біомоніторингу довкілля

На відновлення зруйнованих агресором лікарень потрібно 32 млрд грн – Ляшко

Ризик зростання вакциноконтрольованих інфекційних захворювань під час війни підвищується – експерт

Від початку війни окупанти обстріляли 570 українських лікарень, 101 повністю знищено – Радуцький

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА